Четвер, 21.11.2024, 10:29:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Травень » 16
Продовжується робота над проектом «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» ініційованим Радою Європи і Міністерством культури України. Місто Івано-Франківськ, разом з десятьма пілотними містами України, на цей час пройшло два підготовчих етапи проекту. На цьому етапі підготовлено аналітичний та статистичний матеріал щодо стану історичного середовища і запропоновано певні пріоритети для наступної реставраційно-відновлювальної роботи в нашому місті.
У вівторок 15 травня 2012 року відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки Технічного файлу міста Івано-Франківська пілотного проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». Найближчим завданням міста перед експертною радою Ради Європи є підготовка промоційних матеріалів, залучення місцевих телеканалів та медіа до створення інформаційно-промоційного продукту. Розро ... Читати далі »
Переглядів: 684 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

Успіх кожної держави, міста чи села, окремого колективу, залежить від людей. Саме кожна персона своєю активною життєвою позицією прикладається до прослави своєї сім’ї, родини чи рідного міста. Бажаючи оцінити та популяризувати діяльність власних земляків, Галицька райдержадміністрація продовжує працю над збереженням імен наших попередників та сучасників.
15 травня 2012 року в Галицькій райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА з гуманітарних питань Ірини Чернеги відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки книги «Славетні галичани». У роботі взяли участь декан Галицький УГКЦ о. Василь Завірач, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, начальник районного відділу освіти Василь Матіїв, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Андрій Чемеринський, професор Прикарпатського національн ... Читати далі »
Переглядів: 556 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

У Національному заповіднику «Давній Галич» побували працівники Державного історико-архітектурного заповідника в м. Бережани. Очолив делегацію бережанців директор ДІАЗ Василь Петрович Зорик. Вже не вперше Галич відвідали заступник директора з наукової роботи Богдан Ярославович Тихий, вчений секретар Надія Іларіонівна Волинець, завідувач відділу історії Володимир Михайлович Парацій та інші.
Наукових співробітників з Бережан цікавили питання науково-дослідної, пам’яткоохоронної, екскурсійної, фондової робіт, ведення діловодства тощо. З колегами поділились досвідом генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, заступники генерального директора НЗДГ з наукової роботи Семен Побуцький, з питань розвитку та охорони пам’яток Володимир Дідух, юрисконсульт Галина Мирославівна Габурак, завідувачі відділів і музеїв. ... Читати далі »
Переглядів: 649 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

15 травня 2012 року на цвинтарі Монастирок відбулась панахида пам’яті Андрія Чайковського.
Помянути відомого письменника прийшли представники влади району та міста, учнівська молодь та громада Коломийщини.
Відправив поминальну панахиду всечесний отець Микола за участю народного аматорського хору «Просвіта».
Цього ж дня у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського в меморіальній кімнаті Андрія Чайковського відбулась святкова академія «Андрій Чайковський: коломийські сторінки життя і творчості» з нагоди 155-річниці від дня народження Андрія Чайковського. Захід  розпочався з літературної години, присвяченої творчості письменника, зокрема творам написаним і виданим в Коломиї. З святковими допов ... Читати далі »
Переглядів: 743 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

7 червня виповнюється 125 років від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака — командира партизанського з’єднання, яке у 1943 році здійснило рейд ворожими тилами, наносячи відчутних ударів фашистам.
Бойовий похід довжиною понад 10 тисяч кілометрів завершився під селищем Делятин. Колектив Яремчанського музею етнографії і екології Карпатського краю (раніше це був музей партизанської слави) активно готується до цієї дати. У травні запланований круглий стіл, присвячений життю Сидора Ковпака. А у червні — зустріч учасників Карпатського рейду з вшануванням пам’яті загиблих партизанів-ковпаківців і, зокрема, їхнього легендарного командира.
Переглядів: 630 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

7 травня з нагоди 350-річчя Івано-Франківська на Низовій вул., 3-б відбулося урочисте відкриття кімнати-музею «Руської трійці» (І. Вагилевич, М. Шашкевич, Я. Головацький). ініціативу автора цих рядків спочатку підтримали обласні організації національних спілок краєзнавців та письменників України, а також Товариства охорони пам’яток історії та культури, які в лютому цього року звернулися до ректора Івано-Франківського національного медичного університету професора М. Рожка з листом-пропозицією створити в колишньому приміщенні Станіславівської гімназії, а нині морфологічному корпусі університету, музей діячів «Руської трійці». Значне місце в експозиції відведено іванові Вагилевичу, який у 20-х роках XIX століття навчався тут сім років. На щастя, ми отримали позитивну відповідь.
Ідея створення цього музею виникла кілька років тому, коли з ініціативи голов ... Читати далі »
Переглядів: 543 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012

11 – 12 травня у м. Галичі проведено Міжнародну наукову конференцію на тему: «Християнські міжконфесійні відносини: загальноєвропейський та український досвід». Організаторами заходу стали Міністерство культури України, Національний заповідник «Давній Галич» та кафедра релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 
Проблематика конференції є дуже важливою - з огляду на історичний досвід співжиття різних релігійних громад на окремо взятих територіях та процеси, які відбуваються в сучасному періоді у різних державах світу. Даний захід вже став традиційним, оскільки цього року він проводився уже вчетверте. Місце проведення конференції теж не стало випадковим – на теренах Галича впродовж багатьох століть проживали українці, поляки та караїми, які відрізнялися своїми віруваннями та ... Читати далі »
Переглядів: 718 | Додав: Dnister | Дата: 16.05.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024