Субота, 21.12.2024, 16:33:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Листопад » 26
Івано-Франківський міськвиконком розглянув «Комплексну програму розвитку інвестиційної діяльності Івано-Франківська на 2013—2015 роки». Зокрема, важливим об’єктом для інвестицій розглядається і палац Потоцьких. 
Згідно з планами на території палацу мають створити культурно-мистецький центр, і міська влада шукатиме інвестора, який профінансує цей проект. Щоправда, чиновники забули попередити про свої плани нинішнього власника комплексу бізнесмена Олега Бахматюка.
Переглядів: 541 | Додав: Dnister | Дата: 26.11.2012

Встановити в Івано-Франківську пам’ятник відомому українському фізику XIX – початку ХХ сторіччя – одному з винахідників рентгенівських променів Івану Пулюю мають намір представники Івано-Франківської обласної організації Наукового товариства ім. Т.Шевченка.
Про це на той час ще голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич повідомив в минулу п’ятницю, під час пленарного засідання XIX сесії облради.
З його слів, встановити пам’ятника планується на названій на честь І.Пулюя вулиці, про що вже є відповідне рішення Івано-Франківського міського виконавчого комітету, пише Коломия ВЕБ Портал.
Як стверджує пан Сич, представники товариства звернулись до депутатів Івано-Франкі ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Додав: Dnister | Дата: 26.11.2012

Прикарпатця Михайла Голинського називали українським Карузо і «королем українських тенорів»: його божественний голос звучав у найвідоміших оперних театрах світу, його спеціально приходив послухати Сталін, а мер Торонто якось вручив йому золотий ключ міста – як почесному гостю. 
Співак, яким захоплювався увесь світ, народився 2 січня 1890 року у маленькому селі Верхівцях Городенківського повіту. Закінчив Коломийську гімназію і два з половиною роки навчався в Кам’янець-Подільському університеті. Але його не приваблювала адвокатська кар’єра, тому, порадившись зі своїм родичем, письменником Марком Черемшиною, він почав з 1918 року вчитися співу у відомого львівського професора Чеслава Заремби. Згодом талановитий співак їде в Італію, у Мілан, вчитися майстерності співу у маестро Едуардо Гарбіна. До речі, в цього визнаного к ... Читати далі »
Переглядів: 826 | Додав: Dnister | Дата: 26.11.2012

Багато галичан під час Другої світової війни залишили рідну домівку, але в далеких світах мріяли бодай під кінець свого життя навідатися до батьківської хати... Така доля судилася й талановитому різьбяреві Петрові Гасюку, який в 1995 році приїхав з далекої Америки до рідного Татарова, що на Яреманщині. 
Петро Гасюк відомий своїми різьбами по дереву й малою пластичною скульптурою далеко за межами США. На відміну від послідовників традиційної школи різьби (чіткий геометричний орнамент, інтарсія), він розкриває деревопластичну й образнорельєфну сторони цього мистецтва. Хоча в деяких роботах художника простежується вплив Олександра Архипенка, він самостійно торував свою стежку у світ мистецтва. «Яку школу Бог мені дав, таку і проваджу», - говорив щиро гуцул за походженням і американець за паспортом Петро Гасюк.
... Читати далі »
Переглядів: 564 | Додав: Dnister | Дата: 26.11.2012

… На світанку 8 березня 1952 року (гарнізон енкаведистів, який базувався у Космачі, підсилений двома повними машинами червонопогонників з яблунівського гарнізону) більше сотні облавників вирушили на присілок Медвежий.
Йшли двома колонами: одна – верхом присілка Медвежого, друга – річкою Банянкою. Заскочивши на господарку Гафії Палійчук, почали вимагати аби жінка показала де знаходиться бункер. Гафія Григорівна була одинока мати, на руках якої шестеро дітей. Чоловіка Палія у 1942 році забрали німці, під час їхнього нападу на табори УПА в урочищі Збановець. І він пропав безвісти. Мужня жінка відповіла, що немає у неї ніякого бункера. Її почали жорстоко бити «у нас есть точная информация, что бункер есть!» — кричав командир енкаведистів. Більше двох годин знущалися з жінки, аж поки не вбіг один з облавників і доповів, що знайш ... Читати далі »
Переглядів: 591 | Додав: Dnister | Дата: 26.11.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024