Нещодавно надвірнянці вдруге зустрілись із директором Івано-Франківського музею визвольних змагань Ярославом Коретчуком та викладачем Прикарпатського університету Петром Ганцюком – молодими істориками, науковцями, представниками нової молодої генерації дослідників історії краю, визвольних змагань.
Вони докладають чимало зусиль, праці, щоб запов¬нити «білі плями» в історії визвольних змагань краю, повернути імена героїв, які поклали свої життя за незалежність України.
Цього разу вони презентували свою книгу «Командири відділів ТВ 22 УПА «Чорний Ліс», яка вийшла друком цьогоріч у видавництві «Літопис УПА». Книга присвячена командному складу тактичного відтинку 22 «Чорний Ліс» воєнної округи ІV «Говерля». Характерно, що 11 із 40 командирів, про яких мова – уродженці Надвірнянщини. Дослідження містить короткі біографії командирів бойових відділів УПА на теренах Прикарпаття. Подані організаційні і структурні схеми, карти та ілюстрації. Для забезпечення повноти і точності дослідження автори використали чимало джерел – від архівних документів українського підпілля та радянських органів влади до краєзнавчих розвідок у періодичних виданнях. Автори розповіли про роботу над книгою, відповідали на запитання. До дискусії активно включались краєзнавці Іван Кметюк, Михайло Семкіяш, Євген Луців, Василь Левицький, а також Роман Глодан, Галина Христан та Євдокія Непеляк. Пані Євдокія, до речі, передала Музею історії Надвірнянщини спогади пов¬станки Ніни Григораш (Ореля). Усі промовці висловили вдячність авторам книги за подвижницьку благородну працю, побажали їм нових успіхів.
Марта КУШНЕРЧУК,
директор Надвірнянської ЦБС |