9 вересня свій 80-річний ювілей святкує Михайло Ілліч Паньків – один з найкращих дослідників матеріальної і духовної культури Покуття та історії окремих населених пунктів.
Народився він у селі Вербівцях Городенківського району. Закінчив Снятинський культурно-освітній технікум, Івано-Франківський педагогічний інститут. Впродовж багатьох років був директором Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.
Михайло Паньків є заслуженим працівником культури України, лауреатом всеукраїнської премії імені Павла Чубинського, обласних краєзнавчих премій ім. Івана Вагилевича, Володимира Полєка та інших. Він був організатором створення експозицій Літературно-меморіального музею Леся Мартовича в с. Торговиці, Художнього і Літературного музеїв Прикарпаття - в Івано-Франківську, народної архітектури і побуту - в Галичі, етнографії Покуття - у Городенці, Михайла Грушевського - у Криворівні, Бойківщини - у Долині та ін.
Михайло Ілліч є автором багатьох наукових статей та видань з етнографії Покуття, методичних розробок, путівників по Івано-Франківській області та музеях. Окремими книжками вийшли його праці «Ратуша», «Весілля у селі Вербівцях на Городенківщині», «Організація польових досліджень з етнографії», «Пісні з Покуття», «Схрони, криївки і бункери ОУН-УПА. Документи. Спогади. Короткі біографії», «Текла кровця по Вкраїні (топоніми, легенди, перекази та пісні про татарські напади на Прикарпаття з середини XV до початку XVIII ст.)», «Ой війна, війна, світова війна (Прикарпаття у роки Першої світової війни 1914-1918)» та ін.
Усі ці книги та матеріали ви зможете докладно переглянути у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки, як тільки закінчиться дія адаптивного карантину. Радо запрошуємо всіх охочих.
Вітаємо Михайла Ілліча Паньківа зі славним ювілеєм! Щиро бажаємо міцного здоров"я, невичерпної енергії, радості і оптимізму, миру і благополуччя! |