Середа, 24.04.2024, 18:12:15

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Вересень » 20

Як не дивно, рибальство і рибний промисел відіграли помітну роль в історії нашого міста. На зламі ХІХ і ХХ століть у Станиславові була Рибна площа, а у міжвоєнний період наше місто було справжнім рибальським осередком, адже тут діяло багато рибалок-любителів, які об’єднувалися у товариства. І хоч місцеві рибалки не завжди могли похвалитися хорошим уловом, вони не втрачали спортивного запалу і вміли сприймати свої невдачі з гумором – пише “Західний кур’єр“.

Рибна площа і «рибна революція»
У кінці ХІХ століття риба займала досить скромне місце в раціоні мешканців Станиславова перш за все через високі ціни. Станом на 1893 рік середня ціна щуки становила 1 злотий ринський і 6 центів, форелі &nd ... Читати далі »

Переглядів: 306 | Долучив: Dnister | Дата: 20.09.2020

У 1920-х роках у Стани­славові великим успіхом користувалися історії про американських гангстерів, зокрема про банду «Чорна рука» – пише “Західний кур’єр“.
Вона виникла у 1890-х роках у Новому Орлеані, а її члени займалися пограбуванням банків, вимаганням, шантажем і грабежами. На її чолі стояли брати Карло і Антоніо Магранта, які відчували слабкість до «спецефектів» – зловісних знаків і таємничих листів.

Однак захоплення гангстерськими пригодами погано вплинуло на розум деяких молодих людей, яким захотілося повторити подвиги знаменитої банди. У липні 1926 року пан Антоній Поланський, власник ресторації на станиславівському вокзалі, отримав два анонімних листи, оформлені у н ... Читати далі »

Переглядів: 172 | Долучив: Dnister | Дата: 20.09.2020

На етикетках зображали марку бровару, часто — герб власника або якийсь малюнок. Також на етикетках наносили гарантію оригінального походження пива.
Етикетки на пляшках з’явились під кінець ХІХ століття. Функція етикетки була така ж, як і в пляшки: ці два елементи творили одну цілість, гарну упаковку, яку хотілось купувати, йдеться на Facebook-сторінці Old Kalush.

Зазвичай вигляду етикеток приділяли багато уваги. Приписи вимагали броварів розміщувати інформацію про вміст алкоголю в пиві. Також етикетка виконувала інформаційну функцію. На неї наносили міцність пива і його назву, часто писали рік заснування бровару. Популярним мотивом на етикетках були медалі з промислових виставок, свідоцтва про визнання, яке отримал ... Читати далі »

Переглядів: 199 | Долучив: Dnister | Дата: 20.09.2020


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024