Головна » 2020»Вересень»20 » Фірмовим знаком калуського бровару слугував бородатий король пива Gambrinus
16:03:50
Фірмовим знаком калуського бровару слугував бородатий король пива Gambrinus
На етикетках зображали марку бровару, часто — герб власника або якийсь малюнок. Також на етикетках наносили гарантію оригінального походження пива.
Етикетки на пляшках з’явились під кінець ХІХ століття. Функція етикетки була така ж, як і в пляшки: ці два елементи творили одну цілість, гарну упаковку, яку хотілось купувати, йдеться на Facebook-сторінці Old Kalush.
Зазвичай вигляду етикеток приділяли багато уваги. Приписи вимагали броварів розміщувати інформацію про вміст алкоголю в пиві. Також етикетка виконувала інформаційну функцію. На неї наносили міцність пива і його назву, часто писали рік заснування бровару. Популярним мотивом на етикетках були медалі з промислових виставок, свідоцтва про визнання, яке отримало пиво.
Перед 1914 роком етикетки, як і самі пляшки, були багато оздоблені. На них зображали марку бровару, часто — герб власника або якийсь малюнок. Також на етикетках наносили гарантію оригінального походження пива (товарний знак — так звану охоронну марку). Вона підтверджувала, що пиво вироблено на конкретному броварі. Це був свого роду сертифікат. Функції охоронної марки для броварів в Галичині часто виконували герби їхніх власників.
Тривалий час фірмовим знаком калуського бровару слугував бородатий король пива Gambrinus.
Друкували етикетки для пива кілька фірм. Калуський бровар замовляв свої етикетки в друкарні A.H.Zupnika в Дрогобичі. Вона знаходилась на вулиці Стрийській 5 і була заснована в 1875 році.
Наприкінці тридцятих років ХХ століття розмаїття плашок минуло:, пиво продавалось в гладких пляшках, без жодних написів — тільки з етикетками.
Як повідомляли "Вікна" раніше, 2016 року в Калуші показали етикетки калуського пива від часів Австро-Угорщини.
Тоді в приміщенні краєзнавчого музею Калущини відкрилася виставка пивних етикеток калуського пивзаводу, зібрана Михайлом та Олександром Ковалями.
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю!
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження).
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі.
Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.
Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.