Понеділок, 27.05.2024, 09:30:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Березень » 17 » Франківський професор виявив рукопис Києво-Печерського патерика, виконаний в ХVII ст. монахом Скиту Манявського
10:44:32
Франківський професор виявив рукопис Києво-Печерського патерика, виконаний в ХVII ст. монахом Скиту Манявського

Сенсаційну історичну знахідку незабаром представить громадськості Прикарпаття декан факультету історії, політології і міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк.

В архівах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка йому разом з колегами вдалося знайти пам‘ятку ХVII ст., рукописну копію знаменитого Києво-Печерського патерика (ХІІІ ст.), виконану ієремонахом Скиту Манявського Ігнатієм у 1619 році.

Вчені тільки починають досліджувати документ, але вже говорять про те, що він свідчить про єдине культурне поле від Києва до Карпат. Києво-Печерський патерик (від грецьк. πάτηρ – батько, отець) – найважливіша пам’ятка української агіографії, що займає центральне місце в історії як християнської культури України в цілому, так і житійної прози зокрема, повідомляє пресслужба ПНУ імені Стефаника.

Вчені Прикарпатського університету вже понад 16 років займаються дослідженням монастирів, і частину їхньої роботи у цьому напрямку відображено у тритомному виданні «Великий Скит у Карпатах».

Незабаром професор Микола Кугутяк та його колеги детальніше розкажуть про свій пошук унікальної рукописної пам’ятки, її значення для науки та наміри щодо її передруку.

«Дослідження пам’ятки займе може рік, а може, й більше. Треба зробити порівняльний аналіз патериків, адже є їх багато видань», – пояснив Микола Кугутяк.


Переглядів: 198 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024