Понеділок, 20.05.2024, 20:14:43

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Березень » 07

Калуш здавна рахувався і сьогодні вважається індустріальним містом. Розмова піде за фірму Опіца. Чомусь саме так, на західний манер, називали це підприємство мої сусіди по Новому Калушу.

Опіца спеціалізувалося на виготовленні і ремонті сільськогосподарської техніки, а саме: плугів, борон, січкарень, возів і саней і ще всякої дрібноти, починаючи від лопати і закінчуючи сапою.

Заснував виробництво Генріх Опіц. До речі, на його могилу натрапили калуські краєзнавці Василь Фіцак і Олександр Коваль два роки тому на старому цвинтарі Калуша. Їхня знахідка говорить про те, що він — ... Читати далі »

Переглядів: 145 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2021

115 років тому, стоячи на якорі у порту в селі Дубівці на Дністрі, раптом пішов на дно розкішний корабель «Лімниця», призначений для інспекційних поїздок сановників імператорського-королівського управління з регулювання річок.

У той час в Австро-Угорській імперії інженери та фахівці з транспортної логістики займалися проєктуванням мережі каналів, які мали сполучити Дунай, Віслу та Дністер. Для налагодження руху плавзасобів поблизу Галича велися роботи з поглиблення й очищення русла ріки, а в Дубівцях облаштували порт, пише Репортер.

Саме тут у березні 1906 року в ... Читати далі »

Переглядів: 156 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2021

За Австрії та Другої Речі Посполитої мешканці Стани­славова в основному жили в орендованих помешканнях, адже нерухомість у місті була дуже дорогою – пише “Західний кур’єр”.

Таких квартирантів тоді називали льокаторами, і їхні стосунки з господарями помешкання не завжди складалися бездоганно, та й проживання в орендованій оселі часто було пов’язане з різними несподіванками. Так, у 1902 році в суді розглядався процес, під час якого місцевий купець заскаржив власника нерухомості через те, що орендоване помешкання було рясно заселене комахами – тарганами, блощицями і мурашками.

... Читати далі »

Переглядів: 165 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2021

Жителям міжвоєнної Польщі було добре знайоме таке явище як рекет. Справжньою легендою тих часів був варшавський кримінальний авторитет Лукаш Семьонтковський, відомий під прізвиськом «Тато Тасемка» – пише “Західний кур’єр”.

Він тримав у страху варшавські ринки, продавці яких платили йому данину, «кришував» ресторани і брав під свою опіку публічні будинки. Цікаво, що наслідувачі цього відомого злочинця знаходилися й на теренах Станиславівщини. Так, у квітні 1936 року до станиславівської тюрми потрапив 40-річний Міхал Соловій, який був справжньою «знаменитістю» у певних колах.

... Читати далі »

Переглядів: 168 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2021


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024