Субота, 21.12.2024, 19:03:42

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Липень » 30 » Городенківщина вшанувала Михайла Колодзінського - оборонця «Срібної землі»
16:18:35
Городенківщина вшанувала Михайла Колодзінського - оборонця «Срібної землі»
У с. Поточище відбулися святкування з нагоди 110-річчя від дня народження начальника штабу Карпатської Січі, українського військового діяча Михайла Колодзінського. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Марія Чупрун, заступник голови районної ради Юрій Лахман, міський голова м. Городенки Роман Осадчук, депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Гдичинський. Розпочалися урочистості з богослужіння в церкві села та вічем біля пам’ятника М.Колодзінського.
Перший заступник голови райдержадміністрації Марія Чупрун виступаючи перед присутніми зазначила, що постать начальника штабу Карпатської січі, українського військового діяча, автора української військової доктрини, є однією з найвизначніших в українській історії минулого століття поряд із Степаном Бандерою, Євгеном Коновальцем та Романом Шухевичом. Саме майбутній командир УПА Роман Шухевич набував навиків військової справи біля Михайла Колодзінського у штабі Карпатської січі. Ненька-Україна породила його, як і багатьох інших славних героїв-українців для того, щоб їх життям і їхньою кров’ю наблизити День Незалежності.
Михайло Колодзінський до останніх сил боровся за Карпатську Україну, став її оборонцем і коли багато його колег і президент Карпатської України покинули Закарпаття Михайло Колодзінський з вояками Карпатської січі до останньої хвилини свого життя боровся проти угорських завойовників. У своїй праці «Воєнна доктрина» він писав, що коли вже нема розумного виходу з тяжкого положення, то треба вміти вмерти по геройськи, щоб така смерть була джерелом сили для молодих поколінь. 
Нині Михайло Колодзінський повинен бути прикладом для молоді, адже він своє життя віддав в обороні за «Срібну землю», так називають Закарпаття. Наш земляк заслуговує на вічну пам’ять і вдячність нащадків. Він один із перших розумів необхідність створення українського військ для здобуття власної української держави, він став розробником військової української концепції.    
Я хочу висловити щиру вдячність громаді села Поточище, всім ветеранам ОУН-УПА за священну пам’ять про славного свого сина Михайла Колодзінського.
Ми, як влада району, також докладемо всіх зусиль, щоб вогонь пам’яті про Михайла Колодзінського ніколи не згас, щоб кожна молода людина знала і наслідувала його.
В сьогоднішній день найкращою пам’яттю про Михайла Колодзінського і всіх борців за волю і незалежність України будуть наші трудові звершення, сумлінна і чесна праця на благо України, бо це необхідно для утвердження і розвитку нашої держави. Хочу запевнити Вас, що ми у найближчу перспективу вишукаємо кошти і допоможемо у створенні музею Михайла Колодзінського у середній школі.  
Тому я закликаю всіх до злагоди єднання, в ім’я кращого майбутнього, за яке віддав своє молоде життя Михайла Колодзінського.
Слава Михайлу Колодзінському, слава Вам сивочолі ветерани, слава тим, хто творить сьогоднішній день, слава Україні!
І сьогодні я хочу подарувати портрет Михайла Колодзінського, який написав  художник з Городенки Ігор Михайлюк. Це буде першим експонатом до музею.
Того дня у будинку культури с. Поточище відбулося літературно мистецьке свято приурочене пам’яті Михайла Колодзінського «Хто умирає у боротьбі, в серцях живе повіки». 
До кінця року планується відкрити музей М. Колодзінського у с. Поточище. 

Переглядів: 611 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024