Четвер, 23.05.2024, 04:43:42

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 3 » Історія нескорених
15:38:39
Історія нескорених
З нагоди річниці створення Української Повстанської Армії, що припадає на свято Покрови Пресвятої Богородиці, відділ краєзнавчої літератури пропонує переглянути книжкову виставку-присвяту „УПА: із далини буремних літ”.
Українська Повстанська Армія уособила в собі звитягу кращих синів і дочок українського народу, які у роки воєнного лихоліття виборювали свободу і незалежність нашої держави. Самовіддана і мужня боротьба УПА заслуговує всенародного визнання і пошанування, тому відкривати все нові і нові сторінки історії визвольних змагань - це наше увіковічнення пам'яті загиблих вояків УПА.
Книги, представлені у розділі виставки „Погляд з минулого", з'ясовують питання становлення та розвитку національно-визвольного руху на Прикарпатті, висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася. Зокрема, користувачів зацікавить багатотомне зібрання „Літопис УПА", наукові дослідження прикарпатських вчених і краєзнавців („Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті", П. Арсенич „Діяльність УПА та збройного підпілля ОУН на Прикарпатті", І. Андрухів „Правда історії. Станіславщина  в умовах терору і репресій: 1939-1959 роки" та ін.),  трилогія М. Андрусяка „Брати грому", „Брати вогню" і „Брати просторів", численні спогади наших краян - вояків УПА, книги серії „Наші партизани" та багато інших видань. Мовою світлин розповідають про героїчну епоху визвольної боротьби альбоми „Армія безсмертних" та „Яворівський фотоархів УПА".  
У розділі „На п'єдесталі вічності" експонуються книги, присвячені життю та діяльності національних героїв, визначних військово-політичних діячів визвольного руху, справжніх патріотів нашої держави. Привертають увагу видання: „Степан Бандера та його родина", „Роман Шухевич у документах радянських органів державної безпеки (1940-1950)", Н. Салига „Курінний „Чорний" Данило Рудак", М. Когут „Повстанська доля Байрака",  І. Гущак „Марко Боєслав - сурмач УПА", видання серії „Події і люди" та ін.
Тож усіх краян запрошуємо переглянути виставку „УПА: із далини буремних літ", щоб ще раз звернутися до тематики визвольних змагань та подвигу героїв.
ОУНБ

Переглядів: 679 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024