Позбутися від наслідків комуністичної ідеології. Саме таким є основне завдання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
Відповідно до Закону територіальні громади цього року повинні завершити процес декомунізації і деколонізації в Україні, розпочатий ще 10 років тому. Як проходить процес декомунізації на Прикарпатті під час наради з головами районів і тергромад розповів заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко.
«На виконання Закону України обласною державною адміністрацією створено робочу групу з питань декомунізації та деколонізації на території Івано-Франківської області, в яку ввійшли фахівці, знання і допомога яких стала необхідною в його реалізації, - розповів Богдан Футерко. - З метою залучення громадськості до процесу декомунізації та деколонізації на офіційному вебсайті облдержадміністрації було створено рубрику «Декомунізація в області» та розроблено Google форму про демонтаж (перенесення) пам’ятників, пам’ятних знаків, а також перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топонімії. Відтак було сформовано перелік вулиць, які підлягають перейменуванню відповідно до Закону».
За словами управлінця, який, до слова, є головою робочої групи з питань декомунізації та деколонізації, багато громад активно включились в цей процес і перейменували більшість вулиць. Так, із 42 вулиць перейменовано 29. Наразі у області залишилось перейменувати 13 вулиць.
«З пам’ятниками та меморіалами ситуація складніша, - підкреслив Богдан Футерко. - Станом на 1 квітня цього року демонтовано 27 пам’ятників із 98, залишилось демонтувати 71 пам’ятник в області. Хочу зазначити, що у Верховинському районі процес декомунізації уже завершено. У Косівському районі перейменовано всі вулиці».
Управлінець наголосив, що до 27 квітня цього року голови територіальних громад зобов’язані завершити вищезгаданий процес у своїх громадах, так як це прописано в Законі. |