Четвер, 30.05.2024, 09:44:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Лютий » 15 » Як Росія вкрала Русь...
14:49:21
Як Росія вкрала Русь...
На початку 80-х років минулого століття, збираючи потрібні матеріали для своєї книги «Скелі Довбуша», я помітив, що російські історики писали у своїх працях назву «Древняя Русь», а українські — «Київська Русь». Себто кожна сторона «тягнула ковдру» на свій бік.
Відомо, що з давніх-давен Росія намагається підім’яти під свій вплив Україну. На урочистостях у Новгороді екс-президент сусідньої держави Боріс Єльцин «привласнив» для Росії князя Ярослава Мудрого (978 -1054 рр.), а потім у жовтні 1995 р. в «Аргументах и фактах» «блиснув» своєю ерудицією: «...нельзя обвинять Россию в какой-то отсталости. Ведь все-таки Анна Ярославовна, дочь Ярослава Мудрого, жена французского короля Генриха I, была грамотной. Среди женщин во Франции это было редкостью. И она управляла Францией за своего малолетнего сына Филиппа I».
Не будемо і ми, боронь Боже, звинувачувати дружню нам державу в якійсь там відсталості, але мусимо сказати: великий князь київський Ярослав Мудрий правив ще до згадки про Москву, яку заснував київський князь Юрій Долгорукий (1090—1157 рр.). Щоправда, і Юрій Долгорукий жорстоко пригноблював українців-русинів.
Невже в Росії не було мудрих академіків, які б мали розтлумачити своєму президентові просту історичну істину?.. Москвини завжди користувалися здобутками русинів. Приміром, перемогу над ордами Мамая на Куликовому полі у 1380 р. було здобуто завдяки військовому таланту волинського воєводи Дмитра Бобрука, проте титул «Донський» було приліплено до сина Івана II — московського князя Дмітрія.
Чимало українських діячів науки і культури Росія привласнила собі, навіть не задумуючись над їх походженням: письменників Миколу Гоголя, Федора Достоєвсього, Володимира Короленка, Антона Чехова, композиторів Петра Чайковського, Дмитра Бортнянського, творця космічних кораблів Сергія Корольова, визначних вчених Костянтина Ціолковського, Миколу Лобачевського і багатьох інших представників української нації. Із проголошенням незалежності Україна поступово повертає собі ці славні імена до своєї історії. Виявляється, що й Лев Толстой походить з України. Його дід був козацьким полковником з Чернігівщини і мав прізвище Товстий.
Ще російський царизм відповідно до потреб зміцнення своїх династичних прав та на догоду імперським інтересам висував ідею єдиного і «нєдєлімого» народу, підганяючи у потрібне для себе річище історичну науку, свідомо фальсифікуючи при цьому історичні процеси в Україні.
Привласнювала Росія й представників інших народів: польського, німецького, татарського та ін.
До сказаного ще хочу зробити деякий додаток. У мене є хороший товариш — викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу кандидат технічних наук Д. Кудин, який розповідав мені, що під час проходження військової служби в лавах Радянської армії на теренах Забайкалля йому, молодому тоді лейтенантові командири пропонували змінити своє українське прізвище на російське «Кудинов», мовляв, це сприятиме йому в подальшому просуванні по службових сходинках...
I, нарешті, про утаємничене прізвище «москаля» Бурнашова. У власних дослідженнях я дізнався, що на східних теренах України в давні часи проживали якісь «бурнаші». Вони мали такий войовничий норов, що коли отаман Єрмак готувався йти завойовувати для царів сусідні з Московією землі, то залучив цих «бурнашів» до свого війська. Вирушала ця шайка на Сибір уздовж ріки Іртиша. Близько середини течії ріки частина цих завойовників осіла.
У дитинстві мій батько — Бурнашов Василь Кирилович розповідав мені, що вони в цій місцевості збудували місто Іртишськ і село Бурнашовку. Згодом Бурнаш був зрусифікований, а коли повернувся в Україну, то вже у статусі «москаль».
Отже, чимало так званих «москалів» не знають, що їх генеалогічні корені заглиблені в українську давнину, і живуть ще під радянським девізом: «Мой адрєс нє дом і нє уліца. Мой адрєс — Совєтскій Союз»...
Геннадій БУРНАШОВ

Переглядів: 892 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024