"Оцифрований Франківськ” - стартував цикл програм про найцікавіші фрагменти з життя міста, які були зняті на кіноплівці. Більшість - невідомі сучасному глядачу.
"Запускаємо нову програмку "Оцифрований Франківськ". Буде багато старого відео міста, більшість з яких не було раніше оприлюднено. Але звісно будуть і такі, які раніше ми викладали в інтернеті. Цей весь матеріал ми назбирали в часі роботи над фільмом "Моє місто.100 років на екрані". Оскільки в стрічку увійшли лише невеличкі фрагменти сюжетів, а деякі взагалі не увійшли, то гріх буде їх по трохи не викладати", - повідомив у себе на сторінці у Фейсбук франківський журналіст Тарас Зень.
Програми виходитимуть на ТРК Вежа. Перша з циклу представила три фрагменти міського життя з 1917 до 1937 року:
1. Перша кінохроніка - фрагмент з фільму “Звільнення Буковини” 1917 року. Чомусь саме в цю стрічку, потрапило кілька кадрів з містом Станиславів в часі Першої світової війни. На відео добре проглядається руїни старих кам’яниць у центральній частині міста, за ними ми побачимо приміщення сучасного медичного університету, Пасажу Гатенбергів та катедри.
2. Другий відеоряд - з приватного сімейного архіву єврейської родини Ліберманів. Саме ця заможня сім’я вважалась у Станиславові такими собі горілчаними олігархами. Статки дозволяли мати власну відео камеру і знімати домашній побут. На відео 1934 року бачимо відпочинок родини на Бистриці десь між Станиславоввом і Хриплином.
3. Наступне відео віднайдене у архівах Польщі молодим істориком Петром Гаврилишином. Тут зафіксовано величну подію 30 травня 1937 року під час урочистої коронації чудотворного образу Матері Божої Ласкавої, Покровительки Станиславова. Сама коронація відбулася на Діброві, де зараз знаходиться стадіон “Рух”. А в одному з кадрів можна побачити стіну так званої "голубої" вірменської церкви. |