Понеділок, 27.05.2024, 01:40:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Вересень » 13

Реставрація ніколи не була легкою справою. Якісно і ретельно відновити вишукані декоративні елементи столітньої давності – завдання непересічної складності. Втім, як і продирання через бюрократичну плутанину документів та цифр, іноді потрібних для цього…

Сюрприз під радянською фарбою

Марія Козакевич – громадська діячка, автор ініціативи #Фр ... Читати далі »

Переглядів: 351 | Долучив: Dnister | Дата: 13.09.2017

У діяльності відомого народознавчого гуртка «Руська трійця» (Маркіян Шашкевич, іван Вагилевич, Яків Головацький), без сумніву, найбільшим здобутком були підготовка та видання авторами альманаху «Русалка Дністровая», який 1837 р. став першим українським виданням на західноукраїнських землях. Не випадково І. Франко вважав, що «Русалка Дністровая» була першою вісткою національного пробудження, нагадала галичанам, що вони галичани, та назвав цю збірку «явищем наскрізь революційним».

Яскравим і безкомпромісним чільником «Руської т ... Читати далі »

Переглядів: 879 | Долучив: Dnister | Дата: 13.09.2017

Уже традицією для жителів с. Церківної Долинського району стало щорічне вшанування на початку вересня 18 повстанців із сотні «Бея», які загинули в кривавім бою з червоними окупантами 1945 року. Тоді сотник «Бей» (курінь «Заграва» 23-й ТВ «Магура») виводив свою сотню з обложених облавами лісів Калущини в Карпати. В урочищі «Підцапова», в своєрідному кам’яному мішку, сотенний вирішив дати бій ворогові. Стрільці залягли на зручних позиціях. Коли большевики зайшли в засідку, повстанці відкрили по них шквальний вогонь.

... Читати далі »

Переглядів: 359 | Долучив: Dnister | Дата: 13.09.2017

12-13 вересня на базі Прикарпатського університету ім. В. Стефаника відбулася Міжнародна наукова конференція «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини».

Організаторами заходу виступили Наукова бібліотека університету та Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ. Ініціатором проведення конференції традиційно став польський викладач Адам Останик. У заході брало участь близько 70 осіб, серед яких і гості з ... Читати далі »

Переглядів: 303 | Долучив: Dnister | Дата: 13.09.2017


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024