12-13 вересня на базі Прикарпатського університету ім. В. Стефаника відбулася Міжнародна наукова конференція «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних та національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини».
Організаторами заходу виступили Наукова бібліотека університету та Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ. Ініціатором проведення конференції традиційно став польський викладач Адам Останик. У заході брало участь близько 70 осіб, серед яких і гості з Республіки Польща.
Вітальним словом розпочав конференцію ректор університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. Він зазначив, що українцям і полякам потрібно триматися разом, щоб пам'ятати історію і вчитися на помилках. «Назріла потреба об'єднати всі зусилля і проводити такі конференції, бо впродовж багатьох років різні культури, зокрема, поляки, вірмени, євреї та українці, будували наше місто», - сказав ректор.
Учасників заходу привітала і директор Центру польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську Мар'я Осідач. «Ми дуже добре розуміємо, що зараз відбувається, і як відносини між Польщею і Україною зараз важливі, щоб їх будувати і підтримувати всілякими способами. Потрібно об’єднувати свої сили для того, щоб показувати цілому світу, що Польща і Україна – ті дві країни-партнери, які підтримують одна одну у всіх напрямках діяльності та співпраці. Нас об’єднує Станіславів, якого зараз немає, – є Івано-Франківськ», – зазначила Мар’я Осідач.
«Мета конференції - посилення українсько-польських контактів у вивченні історії Станіславова, глибоке вивчення краєзнавства та зміцнення українсько-польської дружби», - зазначив директор Наукової бібліотеки університету, кандидат історичних наук Петро Гаврилишин. Він також розповів, що конференція відбувається вдуге і минулоріч учасники говорили про заснування міста Станіславова та його давню історію.
Робота конференції проходила в шести тематичних секціях. За результатами її проведення буде видано збірник статей.
Впродовж роботи конференції всі бажаючі мали змогу переглянути виставку наукового доробку професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету, присвячену історії Станіславова та Станіславівщини, а також ознайомитися з раритетними виданнями, представленими польською мовою, з Фонду рідкісної книги Наукової бібліотеки університету. |