Четвер, 21.11.2024, 17:14:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Грудень » 27 » Колись у Станиславові: кінематографічна цензура
18:44:50
Колись у Станиславові: кінематографічна цензура

Миготіння «німих» кадрів, шум мотора кінематографічної машини, звуки оркестру, що супроводжували показ кіно, і обов’язково пост пожежників для безпеки глядачів.

Саме так наші предки на початку ХХ ст. насолоджувалися переглядом фільмів. У кінематографічній історії Станиславова переломним став 1908 рік, адже саме тоді в місті відкрився перший стаціонарний кінотеатр «Уранія». Завдяки прогресивному керівництву пана Гарасевича кінотеатр демонстрував багато фільмів, які мали освітній характер, знайомили глядачів із життям, природою і звичаями різних країн.

Програма кінотеатру змінювалася щотижня, дивитися фільми можна було щодня, крім п’ятниці. Але далеко не кожен фільм мав шанс дійти до глядачів, адже все, що демонструвалося в кінотеатрі, підлягало строгій цензурі. Причому з часом вона ставала все суворішою.

У квітні 1913 року газета «Кур’єр станиславівський» повідомила про зміни в цензурі фільмів: «На майбутнє цензуру фільмів виконуватиме лише намісництво, а не староство чи інспекторат поліції, як дотепер. При намісництві для цієї мети буде зорганізована спеціальна рада. Цензурування фільмів буде відбуватися у Львові при «Першому галицькому підприємстві кінематографічних фільмів». Власники кінематографів з інших міст повинні висилати до намісництва для схвалення цензурні картки, видані крайовою владою і дирекцією поліції у Відні.

Без дозволу намісництва не можна демонструвати фільми, які пройшли цензуру інших владних інституцій, хоча місцева влада повинна здійснювати контроль над фільмами. Кінематографічні заклади також повинні дотримуватись інструкцій від намісництва щодо афіш, внутрішнього обладнання кінотеатрів та отримання ліцензії».

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 199 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024