Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради замовило розробку проєктно-кошторисної документації на консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці, виявлених за результатами першої черги археологічних досліджень.
Відповідне рішення 6 серпня прийнято на засіданні міськвиконкому, пише Фіртка з посиланням на Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради.
Заплановано ознакування та встановленням інформаційної стели.
До розробки згаданої інформаційної стели запрошено архітектора Валер’яна Федоряка. Його ескізну пропозицію розглянули члени архітектурно-містобудівної ради та консультативної ради зі збереження спадщини та визнали прийнятною для реалізації.
Тож сьогодні зустрілись начальник нашого Управління Орест Кошик та заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак з проєктантом Остапом Дольним та архітектором Валер’яном Федоряком і обговорили основний концепт спільної роботи над проєктом, ключові моменти щодо зовнішнього вигляду, місця розташування, інформаційного наповнення стели тощо.
Нагадаємо, Тисменицьку браму вирішили законсервувати через брак коштів на дослідження.
Довідково:
В давнину місто замикали три величні брами: з північного боку — Галицька (Львівська) брама, з південно-західного боку — Тисменицька (Кам’янецька) і з південно-східного — Вірменська (Заболотівська).
Від кожної брами було перекинуто довгий дерев’яний міст через рів, наповнений водою, і тільки за допомогою цих мостів можна було потрапити до міста. Над брамами вміщувались величезні чорні мармурові таблиці із золотими написами.
Тисменицька брама - ренесансна прямокутна триярусна споруда з наскрізним арковим проїздом, увінчана високою вежею з банею та шпилем. |