Четвер, 26.12.2024, 13:37:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Травень » 14 » Коріння роду Квітки Цісик із Пійла?
11:03:01
Коріння роду Квітки Цісик із Пійла?
Схоже, село Пійло Калуського району невдовзі покличе до себе багатьох шанувальників творчості визначної співачки світового рівня Квітки Цісик, доньки українських емігрантів, якої, на жаль, уже немає серед живих. Її серце перестало битися 29 березня 1998 року, вона не дожила до свого 45-річчя лишень п’ять днів...
Квітка Цісик Велика українка, яку ще пам’ятають під іменем Кейсі Цісик. Її добре знала (і чула) вся Америка. Вона була володаркою одного з найбільш популярних у світовому ефірі голосів — завдяки її сольному і бек-вокалу, рекламним роликам... Американці підрахували, що голос Кейсі-Квітки лунав 22 мільярди разів в різних радіоефірах, з екранів кінотеатрів, на телебаченні.Унікальний тембр голосу співачки, її на диво елегантна манера виконання, бездоганна мова полонили й мільйони українців. На вітчизняному українському радіо не раз звучали в її виконанні «Два кольори», «Чорнобривці». Вона максимально передала дух пісні Володимира івасюка «Я піду в далекі гори». Розповідають, що Квітка Цісик співала у хорі з самим Майклом Джексоном.Квітка добре володіла грою  на скрипці та роялі. Маючи рідкісне колоратурне сопрано, вона вчилася у хранителя віденської оперної традиції Себастіяна Енрельберра, закінчила Нью-Йоркську консерваторію. Вона не відчувала жодних труднощів з різними музичними  стилями. Її навперебій запрошували джазові, поп- і рок-зірки. Вона допомагала навіть Квінсі Джонсу, найпопулярнішому продюсерові-аранжувальнику Америки, котрий відкрив феномен Майкла Джексона.
Перший диск «KVITKA» був записаний у 1980 році, другий — «TWO COLORS» — у 1989-му. Завдяки професіоналізму, душевній натурі, щедрим гонорарам Квітка зібрала для запису альбомів найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка, тих, кого не могли дозволити собі відомі поп-зірки США. Як результат — два альбоми, яким немає рівних в українській легкій музиці. У 1990 році обидва диски номінували на «Греммі».
Тепер про село Пійло. Який же тут взаємозв’язок: відома на весь світ співачка і невелике прикарпатське село під Калушем? Річ у тім, що, як показали перші кроки дослідження, корені роду Квітки Цісик — із цього села. На місцевому цвинтарі покояться прабабуся і прадідусь Квітки.
...До сільського голови Пійла Миколи Семаніва якось зателефонували з Івано-Франківська. Назвалися: Андрій Васильович Шелефантюк і його донька Леся. І зробили сенсаційне повідомлення: з якихось джерел їм стало відомо, що коріння роду всесвітньо відомої співачки саме з Пійла. Через якийсь час вони приїхали до села. Довго разом із головою ходили старим цвинтарем. Аж поки не натрапили на металічний хрест, на табличці якого чітко пробивається прізвище Цісик і рік поховання — 1937-й.
Гості поїхали додому з піднесеним настроєм. А Микола Михайлович почав вивідувати у найстаріших жителів села, чи, бува, хтось не запам’ятав хоч якісь дані про родину Цісиків. На жаль, дізнатися вдалося небагато. Зате визначено місце, де стояла хата Цісиків, і знайдено криницю, з якої вони колись пили воду.
А відтак не забарився і дзвінок із Києва. Телефонувала рідна тітка Квітки Цісик! Вона з великою радістю сприйняла те, що повідомив їй сільський голова. Обіцяла обов’язково приїхати, ось лише одужає (жінці — 85 років)...
Що хоче родина Цісиків? і ті, що залишилися в США, і ті, що живуть в Україні, хочуть на віднайденому обійсті збудувати невеличкий музей. Сільська рада вітає ці наміри і буде всіляко сприяти їх здійсненню. Микола Михайлович планує винести це питання на розгляд однієї з найближчих сесій. і продовжувати пошукові роботи. Можливо, якась інформація могла бути почерпнута з церковних книг, та, на жаль, церква у середині минулого століття згоріла...
Петро ШЕВЧУК

Переглядів: 848 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024