У травні 1931 року на шпальтах галицьких газет з’явилася розповідь про дивний роман заможньої власниці кав’ярні і мандрівного музиканта.
Ще з 1926 року музикант Альберт Гольцтрегер разом із колегами їздив різними містами тодішньої Польщі і давав концерти. Прибувши до Перемишля, він тимчасово оселився у такої собі Регіни Гросс – власниці популярної кав’ярні, якій було трохи за двадцять, однак вона все ж на кілька років була старшою за Альберта. Між молодими людьми спалахнув роман.
егіна настільки вподобала собі музиканта, що твердо вирішила вийти за нього заміж. Проте у плани Альберта не входив ні шлюб, ні тривале перебування в Перемишлі. Тож одного дня він просто знявся з місця і продовжив подорож зі своїм музичним колективом. Побував із концертами у Львові, Бориславі, Кракові. Але куди б він не приїздив, його всюди знаходила Регіна, яка скандалила, благала і канючила, вимагаючи від музиканта одружитися з нею. Бідолаха навіть спробував від неї відкупитися, пообіцявши Регіні 200 американських доларів.
Втікаючи від настирливої коханки, музикант приїхав до Станиславова, де зустрів іншу дівчину – танцюристку Марію Гроднер, яка працювала в одному з місцевих закладів. І цій панні вже не довелося вмовляти музиканта одружитися – молоді люди закохалися одне в одного і незабаром побралися.
Почувши цю новину, розлючена Регіна подала на Альберта до суду, стверджуючи, що він начебто… вкрав 150 доларів під час перебування у неї на квартирі і ще 50 виманив обманом.
Музиканта, який оселився зі своєю новоспеченою дружиною в Станиславові, заарештувала поліція і під конвоєм переправила до Перемишля. Щоправда, у тюрмі він просидів лише 7 днів, мабуть, через те, що переконливих доказів крадіжки так і не виявили.
Повернувшись додому, розлючений музикант зрозумів, що терпець йому урвався. Він подав на Регіну до суду, звинувачуючи її в ошуканстві, неправдивих звинуваченнях і домаганнях. За цим процесом із цікавістю стежили мешканці багатьох міст, передусім Перемишля і Станиславова.
Підготувала Олена БУЧИК |