Середа, 22.05.2024, 03:55:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Грудень » 27 » Легенди Станиславова: Чорний грюс
10:44:46
Легенди Станиславова: Чорний грюс

Марки й поштівки по життю завжди крокують разом. Здавалося б, вони існують дуже давно, але спеціалісти стверджують, що не аж так.

Наприклад, перша поштова марка вийшла у Великій Британії в 1840 році. Колекціонери називають її «Чорний пенні» – за ціну та колір.

Поштівки з’явилися у 1869-му. Спочатку вони називались кореспонденційними картками і не містили зображень. Аби це ноу-хау дісталося Станиславова, знадобилося майже 30 років.

Перші листівки з видами міста філокартисти іменують грюсами. Назва пішла від обов’язкового напису німецькою Gruss aus Stanislau – Привіт зі Станиславова. Найдавніший грюс зберігається в колекції Володимира Шулепіна. Це фотоколаж з видами ратуші, будинку польського «Соколу» та панорами центру з боку вулиці Мельничука. Картка заповнена 24 червня 1897 року, пошту пройшла через два дні.

Шулепін придбав поштівку на інтернет-аукціоні Allegro. Найцікавіше, що ні він, ні продавець не знали, що мають справу із найдавнішою станиславівською листівкою. До цього найстаршою вважали картку, що пройшла пошту в 1898-му. Щодо потрійного грюса, то він досить поширений, був у колекціях інших збирачів, правда, датувався 1899 чи 1900 роком. Тож коли прийшла посилка і Володимир звернув увагу на дату, то одразу зрозумів, що отримав справжній раритет.

Та є підстави вважати, що можуть бути і давніші. Найстарша галицька поштівка зафіксована у Львові в 1894 році. Маємо на що рівнятись.

Поштівка з колекції Володимира Шулепіна.

Іван Бондарев


Переглядів: 503 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024