Понеділок, 27.05.2024, 09:31:04

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Березень » 29 » Легенди Станиславова. Тараканоград у Франківську
20:06:56
Легенди Станиславова. Тараканоград у Франківську

Івано-Франківськ, як і багато інших міст, поділений на дільниці або мікрорайони. Про найбільші з них чули всі – Пасічна, Позитрон, Каскад, Бам.

Специфічні назви деяких відомі лише мешканцям, що там народилися й виросли – Колонія, База, Кант, Кішлак. Є топоніми, якими оперують лише історики та краєзнавці, – Леонівка, За Баляхами, Підзамче, пише «Репортер».

А ще у нас є… Тараканоград. Сьогодні цю назву майже не вживають, а якщо про її походження спитати місцевих, то більшість лише знизує плечима.

Отже, між Майзлями і Братами є вулиця Кондукторська, яка відгалужується від Деповської та впирається у великий гаражний кооператив. На Кондукторській, як і на кількох сусідніх вуличках, є багато одноповерхових будинків, зведених ніби під копірку. Усі вони легко впізнаються по одній спільній деталі – заокругленому аттику із слуховим вікном.

У цих будинках мешкали залізничники, й кожна хатинка була розрахована на кілька сімей. Їх масово будували у п’ятдесятих, наприклад, у 1957 році Деповська прикрасилась одразу чотирма «клонами», призначеними для працівників паровозоремонтного заводу. Підприємством тоді керував Михайло Таракан, який розгорнув цілу житлову програму для своїх підлеглих. А вони на його честь лагідно охрестили мікрорайон Тараканоградом.

Але вище керівництво не оцінило соціальну програму директора. У 1963 році «за прорахунки у плановій політиці» Михайла Таракана звільнили з посади. Пам’ять про нього з часом стерлася. У вісімдесятих район ще називали так по інерції, але вже мало хто пам’ятав чому.

Іван Бондарев


Переглядів: 143 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024