Вівторок, 26.11.2024, 19:37:49

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Архів новин
Головна » 2013 » Лютий » 22 » Леся Українка на Гуцульщині
11:29:33
Леся Українка на Гуцульщині
Вперше про Гуцульщину Леся Українка дізналася з розповідей дядька М. Драгоманова та своєї матері, письменниці Олени Пчілки. Ці діячі підтримували великі зв’язки з видатними людьми Галичини. На жаль, Олена Пчілка так і не побувала на Гуцульщині, хоч її постійно запрошував знайомий фольклорист М. Бучинський. Влітку 1875р. її брат, вчений М.Драгоманов, побував у селі Микуличин, там придбав різні гуцульські вироби, зокрема жіночі прикраси, які носили сестра і маленька Леся.
Перші твори Лесі Українки були надруковані у галицьких журналах «Зоря» та «Дзвінок». А поему «Русалка» та три поезії поетеси опублікувала письменниця Наталія Кобринська (до речі, вона була організатором «Союзу Українок» у Галичині) в альманасі «Перший вінок», що виходив у Львові. Після цього між ними почалося листування і дружба. 
Леся Українка формувалася як поетеса під впливом Т.Шевченка, М.Драгоманова, І.Франка, М.Павлика. Згодом М.Павлик, уродженець міста Косова, став критиком і популяризатором її творів. Це він познайомив Лесю Українку з письменницею Ольгою Кобилянською. У 1901р. Леся Українка відвідує її на Буковині. Звідти через Кути і Косів приїжджає до Яворова, зупиняється у знатної родини Окуневських, яка мала постійні зв’язки з І. Франком та з їхньою родичкою Наталією Кобринською. З Яворова поетеса приїжджає до Криворівні, де зустрічається з Іваном Франком та відомим фольклористом В. Гнатюком. З Криворівні вирушає до Жаб’є (тепер Верховина), де цілий місяць проходить лікування у лісництві Букут у невеликому водолікувальному закладі. З Букута вона пише до батьків: «…І добре тут те, що куряви зовсім нема, бо нема вулиць, а стежки. І тільки всього одна проїжджа дорога, та й то по ній рідко хто їздить, бо тут людей мало, всього чотири домики у лісі…».
Тут вона пише декілька поезій. До неї приїжджає І. Франко, який в Черемоші ловить форель, пригощає Лесю, співає галицькі пісні. 
Згодом Климент Квітка напише: «Перебування Лесі Українки в Карпатах було одним з найщасливіших моментів у її житті…».
Поезії Лесі Українки несуть у собі великий оптимізм, активне ставлення до життя. І. Франко сказав: «Після Шевченкового «Поховайте та вставайте» Україна не чула такого сильного, гарячого і поетичного слова, як з уст цієї слабосилої, хворої дівчини».  
Лідія Скрентович, с. Залува

Переглядів: 714 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024