Понеділок, 20.05.2024, 21:27:27

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Липень » 26 » Міська ратуша тріщить по швах, а годинник на ній вийшов з ладу
22:10:52
Міська ратуша тріщить по швах, а годинник на ній вийшов з ладу
Коломийська ратуша – візитка нашого міс­та, одна з архітектурних пам’яток Коломиї. В серед­ньовіччі право встановлю­вати вежі з годинником мали лише міста з Магдебурзьким правом. Коломия отримала таке право 1405 року (для порівняння: Львів – 1356 р., Луцьк – 1432 р., Житомир – 1444 р., Київ – 1494-1497 рр.). Урочисте відкриття но­возбудованої ратуші відбу­лося 22 листопада 1877 ро­ку. Згодом сюди переселив­ся магістрат.
1880 року до коломийської ратуші доправили заарешто­ваного Івана Франка.
Ратушу використовува­ли як пожежну вежу розта­шованого на подвір’ї ниніш­ньої міської ради пожежно­го депо. Черговий пожеж­ник оглядав місто з балкон­чика над годинником. Нині цей балкон має жахливий стан. А колись на нього дві­чі на день виходив сурмач і о 6.00 та о 21.00 год. луна­ла мелодія пісні «Коли ран­ні встають зорі…»
Після Другої світової ві­йни в центральній будів­лі міста розташовувалося медичне училище, та після проголошення незалежності України заклад перенесли в інше приміщення...
Нині тут Коломийська міська рада, стіни якої з вну­трішнього боку тріщать по швах. А годинник на рату­ші – не працює, і не знати коли стрілки почнуть відлік знову… Керівництво міс­та обіцяє, що до 19 серпня у Коломиї встановлять новий електронно-механічний го­динник. Зокрема на засідан­ні сесії міської ради на ці по­треби виділено 60 000 грн.
– Щодо стану архітектур­ної пам’ятки – приміщення Коломийської міської ра­ди, то обстеження проводи­ли торік, а на тріщинах, які є в стінах, були встановле­ні відповідні маяки з датою. Будівля потребує реставра­ції. Ми зверталися і в об­ласть, і в Київ, але поки що нам лише обіцяють, – зазна­чив заступник міського го­лови Михайло Білоус.
– Тріщини вже не про­гресують, тобто руйнація зупинилася, – каже голо­вний архітектор міста Юрій Процюк.
Нині вони не прогресу­ють, а завтра можуть запро­гресувати так, що від коло­мийської ратуші залишаться лише руїни…
– Проводити обстеження повинна спеціалізована ор­ганізація, яка має відповід­ну ліцензію і право на такі роботи. Причин, які спричи­нили руйнацію, може бути багато. Однією з них, при­пускаю, є старий підземний австрійський колектор, куди відводяться всі поверхневі води. Цей колектор може ма­ти тріщини і підтікати… Це я кажу не як фахівець, який має право робити висновки, а просто з власного досві­ду, – ділиться думкою Юрій Процюк.
Основною причиною руй­нації культурної спадщини, мабуть, є байдужість до про­блеми представників влади, а відповідно і катастрофічне недофінансування.
Стіни міської ратуші – у тріщинах, не працює й го­динник... Та цього, виглядає, коломийським чиновникам замало, вони, як завжди, ли­ше обіцяють відновити архі­тектурну пам’ятку…
Джерело:  Олександра Щербакова

Переглядів: 469 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024