Субота, 18.05.2024, 22:15:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 15 » На Коломийщині вшанували пам'ять Андрія Чайковського
15:44:04
На Коломийщині вшанували пам'ять Андрія Чайковського
15 травня 2013 року на цвинтарі Монастирок відбулась панахида пам’яті Андрія Чайковського.
Пом’янути відомого письменника прийшли представники влади району та міста, учнівська молодь та громада Коломийщини.
Андрій Чайковський поставив перед собою завдання посвятити свою творчу працю повістям з  історичної доби рідного народу, задля виховання молодих поколінь у любові до своєї країни, до її історії. І йому це вдалося. Він користувався славою висококваліфікованого юриста, чудового промовця, знавця законів і глибокого психолога. Багато років працював на просвітницькій ниві. Та все ж Коломийщина найшвидше пізнала його як самобутнього письменника.
Андрій Якович Чайковський народився 15 травня 1857р. в м. Самборі на Львівщині в родині дрібного урядовця. Рано осиротів і виховувався в своїх родичів. Початкову освіту одержав у дяка с. Гордині, закінчив у 1877р. Самбірську гімназію і, відбувши річну військову службу, поступив на філософський факультет, а через рік перейшов на правничий відділ Львівського університету. Працював адвокатом у Львові, потім у Бережанах відкрив адвокатську канцелярію, перед першою світовою війною переїхав до Самбора, а після війни поселився в Коломиї, де й жив до дня смерті 2 червня 1935р.
Саме в Коломиї Андрієм Чайковським були написані основні історичні повісті та романи: «Козацька помста», «На уходах», «Олексій Корнієнко», «Сонце заходить», «Петро Конашевич Сагайдачний»,  «Богданко», «Полковник Михайло Кричевський»,   «Перед зривом»,  «Побратими», «До слави». Загалом А. Чайковським було написано і видрукувано в Коломиї понад 30 художніх творів, переважно на козацьку тематику.
Сьогодні ми переконуємось, що справджуються слова Дмитра Николишина: «Андрій Чайковський тільки тілом умер, а дух його буде вічно жити в його творах. Доки будуть говорити  й читати по-українськи, доти буде живий Андрій Чайковський».

Переглядів: 645 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024