Сьогодні, 12 вересня, на базі Національного заповідника "Давній Галич" проходить виїзне засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.
Зокрема депутати обговорили список питань, що вносяться на розгляд сімнадцятої сесії обласної ради, інформує кореспондент Фіртки.
Як відмітив голова Галицької райради Петро Анрусяк, варто змінити акценти у відновленні Древнього Галичу.
"Є величезний перелік робіт, які потрібно зробити. Ми говоримо з науковцями, громадськість та владою, і кожен має своє бачення", - зазначив голова райради.
Керівництво заповідника запевняє, що кошти на кошторисні проекти є. Втім, просять виділити кошти на рекламні білборди.
"Я хотів би щоб вони були на Буковелі, в аеропорту, на вокзалах. Щоб туристи бачили, що ми збираємося відновити", - попрохав очільник заповідника Володимир Костишин.
Голова обласної ради Олександр Сич в свою чергу зазначив, що певні інформаційні кроки у цьому напрямі уже робляться. Зокрема в ефір вийшли декілька телепрограм.
На наступний рік, зазначив очільник заповідника, необхідна реконструкція Митрополичих палат.
Заступник голови облради Василь Гладій наголосив на необхідності прийняття обласної програми відновлення, адже без неї облрада не зможе передбачати та виділяти кошти.
Зіновій Шкутяк, голова Фонду відновлення зазначив, що потрібно зробити так, щоб історія Галича працювала на сьогодні і на майбутнє.
"Тут дуже величезне значення має наша релігія та віра", - каже Шкутяк.
Шкутяк зазначив, що концепція відновлення складатиметься з двох частин: відновлення Галича та відновлення віри.
"Ми хочемо підключити вчених. Велику роботу вели львів'яни та науковці з політехнічного університету. Ми плануємо спільно з ними проводити роботу. Потрібно об'єднувати навколо цього вчених Києва та інших країн, - каже Шкутяк. - Бо коли ми говоримо, який був Успенський собор - то нема креслень. Вони можуть бути де завгодно: у Ватикані, Кракові, Варшаві, а може і у Відні. Тому дуже важливо щоб Україна почала говорити про Галич. Підняти Галич - це значить допомогти Україні".
Також він додав, що незабаром відбудеться зустріч з міським та обласним керівництвом Львова, потім поїдуть до Тернополя, де обговорюватиметься проект відновлення.
"На сьогодні Собор Пантелеймона є найдавнішою кам'яною спорудою. Є проблема з Успенським собором, по якому на сьогоднішній день пішли тріщини. Тому, свою роботу ми маємо направити на те, щоб Україна заговорила про роль Галича", - резюмував Зіновій Шкутяк. |