Понеділок, 27.05.2024, 11:02:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 17 » На Верховинщині проведуть фестиваль гуцульської убирі
09:41:51
На Верховинщині проведуть фестиваль гуцульської убирі

Голова Верховинської РДА Олег Лютий взяв участь у засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення Фестивалю автентичної гуцульської убирі.

Нарада відбулась за участю голови районної ради Івана Шкіндюка, відповідальних працівників апарату районної ради та райдержадміністрації, голови Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитра Стефлюка, сільського голови с. Ільці Василя Джоголюка, керівників та представників громадських організацій району.

Голова райдержадміністрації Олег Лютий сказав, що даний Фестиваль підкреслить культурно-мистецьку багатогранність унікальної мистецької скарбниці Гуцульщини.

"Дуже добре, щоб ми до нашої предківської гуцульської автентики прилучали молоді обличчя, навертали дітей тощо. Їм продовжувати нашу справу, їм розвивати і збагачувати наш Карпатський край у вимірі нової української доби", - сказав О.Лютий.

Голова районної ради Іван Шкіндюк поінформував присутніх, що ідея показу та популяризації автентичної гуцульської убирі, привернення уваги молоді, школярів, гостей нашого краю зі всієї України та з-за кордону до сакральної гуцульської ноші вже визріла давно, тому що це – неоціненний скарб предків-гуцулів, який ми повинні зберегти і примножувати.

Хай цього року наш захід буде мати районний статус, проте, я вірю, що в недалекому майбутньому Фестиваль автентичної гуцульської убирі буде всеукраїнським, а то й вийде далеко за рамки вітчизняного культурного простору.

Фестиваль запропонували проводити щорічно в селі Ільцях на Зелені Свята.

Організувати покази гуцульської ноші: старовіцької, сучасної, стилізованої; залучати до показу як дорослих, так і дітей. Гуцульську убирю на конкурсний показ представляти з населених пунктів усіх сільських та селищної рад.

У день Фестивалю організувати також майстер-класи з виготовлення гуцульських речей, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, влаштовувати виставкові покази гуцульських старожитностей, сучасних виробів гуртківців Верховинського центру дитячої та юнацької творчості тощо.

Фестиваль автентичної гуцульської убирі має засяяти барвами гуцульської колористики та української веселки по всіх горах.

За матеріалами Верховинської РДА


Переглядів: 352 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024