Субота, 21.12.2024, 16:17:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2023 » Червень » 18 » Народний краєзнавчий музей прикарпатського села Цінева став локацією туристичного маршруту
14:12:18
Народний краєзнавчий музей прикарпатського села Цінева став локацією туристичного маршруту

Народний історико-краєзнавчий музей села Цінева став однією із 15 локацій нового туристичного маршруту "Ворота в Центральні Горгани". У ньому зберігають майже п'ять тисяч експонатів, розповіла Суспільному його керівниця Галина Якімович.

З її слів, музей створили у 1976 році. Він розташований у приміщенні колишньої школи, збудованої в 1910 році на гроші австрійської фірми.

У музеї — багато одягу, який носили бойки у різні часи, техніка, посуд, інструменти. Частину експонатів принесли місцеві жителі, частково — закуповували.

"Особливість нашого музею — старовина, яку ніде не можна тепер відтворити", — каже Галина Якімович.

У музеї зберігають 1 200 фотографій місцевого жителя, фотографа Ярослава Коваля. За словами Галини Якімович, у ньому є й негативи цих цінних етнографічних світлин.

"Він ходив зі села в село, фотографував людей, бойківський одяг, побут. Казав: "Збережіть, робіть музей, бо треба це все зберегти для майбутнього. Бо ми втратимо минувшину", — говорить Галина Якімович.

Окрім того, Ярослав Коваль був особистим фотографом митрополита Андрея Шептицького. Зі слів Галини Якімович, всі фотографії про життя митрополита зроблені на склі. Кожна світлина — в конверті, на якому Ярослав Коваль записував, що зображене на фото і скільки є екземплярів.

У селі живе племінник фотографа — Володимир Кондур. Чоловік розповідає, що на його подвір'ї збереглася хата, в якій мешкав відомий родич. Будинку — понад 100 років, і Володимир Кондур планує зробити в ньому музей Ярослава Коваля.

Директорка благодійного фонду "Збереження культурної спадщини села Цінева" Соломія Комар каже, що у приміщенні історико-краєзнавчого музею потрібно встановити опалення, бо експонати потребують кращих умов зберігання.

"Щоб не загубити те, що ми маємо, треба удосконалювати, осучаснювати музей, аби наступним поколінням було цікаво це бачити. Щоб вони хотіли дізнаватися про історію, про побут, про наше минуле", — пояснює Соломія Комар.


Переглядів: 102 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024