В Музеї мистецтв Прикарпаття, що в Івано-Франківську, доцент Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва художниця Марія Гринюк відкрила свою виставку кераміки. В її експозиції - понад 300 художніх творів, серед яких гуцульські тарелі, глеки та декоративні композиції, виконані в техніці Косівської кераміки. «Косівська кераміка – це щось унікальне, те, що ніколи не повторюється,-каже Марія Гринюк, яка працює в народному стилі. - Оскільки Косівську кераміку разом з Петриківським розписом віднесли до духовної спадщини ЮНЕСКО, хочу своїми роботами представити і відкрити унікальність Гуцульщини». Художниця зізнається: керамікою займається майже 30 років. Нині, через наукову роботу, часу на творчість залишається небагато. Найбільше любить розписувати декоративні тарелі. Каже, це – «наче робота з аквареллю «по-мокрому». Втім, щоразу, результат – непередбачуваний. Нині художниця пам’ятає історію кожного свого твору. Вона нічого не створює «просто так». Розповідає, завше передує ідея, а потім має прийти особливий настрій, аби її втілити і не схибити в технічному виконанні. Адже, від ідеї до виробу – місяці натхненної праці. Свою персональну виставку Марія Гринюк називає «красивою інтимною радістю», тоді як музейники вже назвали її «однією із найкращих експозицій на Прикарпатті». Марія Гринюк – член Національної спілки художників, співавтор польської книги фотографа Анжея Полєца «На далекій полонині», автор власного проекту «Галерея майстрів Гуцульщини». Художниця, після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, понад 20 років викладає рисунок та живопис в однойменному Косівському коледжі. Її твори знаходяться у збірках кількох українських музеїв та в приватних колекціях країн Європи, Америки та Канади. |