Рік тому було проведено два всеукраїнські відкриті архітектурні конкурси на консервацію та музеєфікацію фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці з можливою відбудовою храму, а також на облаштування Галицького дитинця.
Переможцями оголошених конкурсів стали фахівці творчої майстерні «Sulyk Architects» (Сулик Архітектс) з м.Львів.
Вони представили два архітектурні проекти «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів Собору Успіння Пресвятої Богородиці — пам’ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області з можливістю відновлення духовного храму» та «Комплексна організація простору та благоустрій відпустового місця Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос Галицького району Івано-Франківської області».
За сприяння народного депутата України Михайла Довбенка на реалізацію цих проектів у 2019 років із Державного бюджету виділено 12 млн. грн. (відповідно по 6 млн. на кожен проект).
19 квітня 2019 року в приміщенні візит центру в м.Галичі відбулася нарада, у якій взяли участь народний депутат України Михайло Довбенко, керівники Галицького району Микола Попович і Павло Андрусяк, міський голова Орест Трачик, генеральний директор НЗ «Давній Галич» Володимир Костишин, керівник виконавчої дирекції «Міжнародного благодійного фонду відновлення Галицького Успенського собору» Зіновій Шкутяк, фахівці та консультанти з будівництва та архітектури.
Під час дискусії учасники наради висловили своє бачення та пропозиції, як активізувати роботу в напрямку реалізації даних проектів. Унаслідок обміну думками, було напрацьовано алгоритм спільних дій та прийнято ряд важливих рішень, які дадуть можливість досягнути у 2019 році всіх поставлених цілей.
Підсумовуючи засідання, Михайло Довбенко наголосив: «Сьогоднішня нарада засвідчила, що перед нами великий об’єм масштабної роботи. Але я впевнений, що завдяки фаховим і відповідальним виконавцям, які долучилися до реалізації цього проекту, всі ці роботи нам до снаги. Та конкретна розмова, яка відбулася сьогодні, дозволила вийти на досить чітке розуміння графіку робіт, а консолідація зусиль дає підстави говорити про те, що вдасться здійснити весь комплекс дій, який заплановано на цей рік». |