П`ятниця, 23.05.2025, 07:50:45

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2025 » Травень » 9 » Помер воїн ОУН-УПА Дмитро Мельник
08:20:17
Помер воїн ОУН-УПА Дмитро Мельник

6 травня на 99-му році життя відійшов у вічність один із останніх воїнів ОУН-УПА Мельник Дмитро Васильович з с.Цуцилова Переріслянської громади.

Народився Мельник Дмитро Васильович 22серпня 1926 року у с.Цуцилів в селянській родині. Батьки віддали сина на навчання до приватної гімназії, а потім продовжив навчання у Переріслянській школі, де улюбленим учителем був Олег Целевич.

Дмитро Васильович, маючи повну шкільну освіту, був призначений вчителем в Ланчинську школу, а потім працював у Гаврилівській, а пізніше перевівся до Переріслянської школи.

У час створення УПА молоді хлопці вступали до лав новоствореної армії, що зі зброєю в руках захищали незалежність української держави. У визвольній боротьбі брав участь і юнак Дмитро. Під час виконання завдань був спійманий енкаведистами і засуджений. Відбув десятирічний термін ув'язнення у Воркуті.

У 1957 році, повертаючись із заслання, на одному із вокзалів зустрів майбутню дружину, яка також поверталася із заслання із Омської області.

Повернувшись на рідну землю, почав працювати на електромонтажних роботах, а пізніше на залізниці.

Разом із дружиною Параскою виховали трьох дочок, які подарували 12 онуків та 6 правнуків.

Похорон відбувся 8 травня у с.Цуцилові.


Переглядів: 5 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025