Представники Прикарпаття взяли участь у Всеукраїнській нараді з питань охорони культурної спадщини та розвитку музейної справи. З доповіддю та відповідними пропозиціями виступив начальник управління культури, релігій та національностей Івано-Франківської облдержадміністрації (в структурі якого функціонує орган охорони культурної спадщини), член НСКУ Володимир Федорак. Нарада відбулася за участю керівників управлінь культури і туризму обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, Міністерства культури АР Крим, Республіканського комітету АР Крим з охорони культурної спадщини та відповідних органів культурної спадщини. Робоча програма була досить цікава і передбачала огляд ряду музейних закладів, знайомство з методами їхньої роботи. Цього разу для відвідання були обрані об’єкти Чернігівської області. Зокрема, Музей життя, діяльності і продовжувачів духовної спадщини М.Міклухо - Маклая (с. Калитянське Козелецького р-ну), Меморіальний комплекс «Пам'яті героїв Крут» (с. Пам'ятне Борзнянського району), Національний історико – культурний заповідник «Гетьманська столиця» (м. Батурин), заповідник Пантелеймона Куліша «Ганнина пустинь»; пам’ятка архітектури – собор Різдва Богородиці (смт. Козелець). Пленарне засідання відбулося в Районному будинку культури м. Батурина. Обговорено питання організації (практики) збереження пам'яток монументального мистецтва в культових спорудах; досвід спорудження меморіальних комплексів. За підсумками Всеукраїнської наради проведено круглий стіл. |