Неділя, 16.06.2024, 17:46:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 08
Ювілей першої літописної згадки відзначили в селі Блюдники Галицького району. 600-ий День народження.
Історики називають датою першої письмової згадки про Блюдники 1412 рік, хоча окремі з них вважають, що село було засновано значно раніше — ще в дванадцятому столітті. За однією із версій вважається, що галицькі ремісники, які не хотіли сплачувати податок місту, поселилися поза його межами. Маючи тут великі запаси глини, вони займалися гончарством, виготовляли глиняний посуд, або так звані блюда, і цим заробляли собі на життя. Таким чином виникло село Блюдники.  
Переглядів: 472 | Долучив: Dnister | Дата: 08.10.2012

В рамках святкування 100-річчя «Пласту» голова Івано-Франківської обласної ради «пластун»-сеньйор Олександр Сич презентував книжку «Пласт» — український скаутинг». Видання вийшло друком у місцевому видавництві «Лілея НВ».
Презентація книжки відбулась у приміщенні католицької школи Св. Василія Великого, що є символічним для «пластунів», адже саме тут у 20-х роках минулого століття активно діяли одні з перших дівочих «пластових» гуртків. «Пласт» — український скаутинг» — це друге доповнене видання авторства О. Сича. Перша книжка вийшла друком 1999 року накладом у три тисячі примірників, який розійшовся миттєво. «Ми її видали по-простенькому, гарна обкладинка, проте всередині — жодної фотографії», — зауважив автор.
Друге видання вже є набагато повнішим за свого попередника, має близько 300 сторін ... Читати далі »
Переглядів: 695 | Долучив: Dnister | Дата: 08.10.2012

7 жовтня 2012 року  в селі Спас Долішній відбулися урочистості з нагоди відкриття історичної композиції та музею-криївки присвяченого 70 річниці створення УПА.
Зі святом усіх присутніх привітав голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Михайлович Негрич та голова Коломийської районної ради Богдан Володимирович Болюк.
Голова Коломийської  райдержадміністрації відзначив, що музей-криївка ОУН-УПА та експонати зібрані в ньому - це частина історії великої боротьби УПА за волю і незалежність України, ті хто жив і боровся за Українську державу заслуговують на щиру вдячність, пошану сучасників і прийдешніх поколінь. Михайло Михайлович Негрич вручив подарунок та грамоту голови райдержадміністрації засновнику історичної композиції та музею-криївки Василю Михайловичу Савчуку.
... Читати далі »
Переглядів: 480 | Долучив: Dnister | Дата: 08.10.2012


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024