Четвер, 23.05.2024, 09:23:31

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Архів новин
Головна » 2013 » Лютий » 12 » Презентовано книгу "Релігія і церква в історії української діаспори" в ОУНБ ім. І.Франка
12:18:05
Презентовано книгу "Релігія і церква в історії української діаспори" в ОУНБ ім. І.Франка
8 лютого в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася презентація книги «Релігія і Церква в історії української діаспори» (9-го тому десятитомного видання «Історія релігії в Україні»), підготовлена спільно відділенням релігієзнавства Інституту філософії НАН України та кафедрою релігієзнавства, теології і культурології ПНУ ім. В. Стефаника.
Книга «Релігія і Церква в історії української діаспори» (9-ий том десятитомного видання «Історія релігії в Україні») рекомендована до друку Вченою радою Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України та вийшла у київському видавництві «Український видавничий консорціум та УАР» в 2012 році. 
Це енциклопедичне видання зібрало інформацію про релігійну історію українських емігрантів від кінця ХІХ століття до наших днів. У томі розглядається особливість і виняткова значимість релігії і Церкви в історії української діаспори, у збереженні і формуванні в неї саме української національної ідентичності. Показано, зокрема, роль в цих процесах Українського греко-католицизму, церков Українського Православ'я, українських протестантських спільнот, різних рідновірських течій. Діаспора дала українству таких велетів національного духу, як митрополити Іларіон Огієнко та Йосиф Сліпий, вчитель Лев Силенко, знаних богословів різної конфесійної визначеності - С. Ярмуся, І. Музичку, І. Шевціва, І. Ортинського і Дм. Блажейовського, талановитих істориків церковного життя - І. Власовського і Ю. Мулика-Луцика, літератора С. Фостуна та ін.
Книга вміщує вступну частину «Особливості й історичне покликання української релігійної діаспори» та 6 розділів: «Особливості та етапи становлення і розвитку української релігійної діаспори », «Греко-католицизм в українській діаспорі», «Православ'я в українській діаспорі», «Протестантизм серед українців зарубіжжя», «Рідновірство в духовному житті українців діаспори», «Видатні постаті української релігійної діаспори», а також післяслово редактора.
Над її створенням працювали такі відомі вчені, як А. М. Колодний, Л. О. Филипович, С. Р. Кияк, С. О. Ярмусь, Т. Гринчишин, Т. В. Беднарчик та інші.
Модератором зустрічі виступила Лілія Василівна Борисевич, яка представила присутнім одного із ініціаторів презентованого видання Людмилу Олександрівну Филипович - завідувача відділу історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди Національної Академії наук, доктора філософських наук, професора. 
У своєму виступі науковець повідомила присутнім про те, що сьогоднішня зустріч в Івано-Франківську є першою в презентаційному турі містами України. Вона також розповіла, коли прийшла ідея написання книги, як збирались матеріали, з якими труднощами стикнулись автори. 
Крім презентованого видання, гостя подарувала обласній бібліотеці найновіші видання з проблем релігієзнавства, теології і краєзнавства: ювілейний науковий збірник «Іван Огієнко (митрополит Іларіон) - патріот, вчений, богослов», колективні монографії «Конфесіологія релігії» та «Релігія в конспекті духовного життя», «Релігієзнавство України» (в 2-х книгах), навчальний посібник «Дисциплінарне релігієзнавство», «Релігія - світ - людина» (кн. 3), «Релігійні меншини України» (сьомий том десятитомного видання «Історія релігія в Україні»), А. Колодний «Іван Шевців - життєпис українця-християнина».
В обговоренні книги взяли участь: владика Софрон Мудрий, ректор Івано-Франківської духовної академії; С. Р. Кияк, завідувач кафедри релігієзнавства, теології і культурології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доктор філософських наук, професор; М. К. Фіглевський, доцент цієї ж кафедри; В. В. Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА; Г. В. Карась, дослідник музичної культури діаспори, професор Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника; Л. В. Бабій, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Присутні на презентації мали можливість переглянути уривок з фільму про всесвітнє святкування хрещення Руси-України в Римі, де відбувалась Божественна літургія біля храму Святої Софії і де тодішній глава УГКЦ блаженніший Мирослав-Іван Любачівський звертався до Папи і всіх українців. 
Родзинкою заходу були виступи народного артиста України Володимира Піруса, заслуженої артистки України Ольги Молодій та вокального ансамблю «Сузір'я» філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
На завершення зустрічі усі присутні отримали благословення від владики Софрона Мудрого.
Презентація пройшла у теплій, щирій, дружній атмосфері і завершилася спільною колядою, як символом духовної єдності з діаспорою, яка примножує славу України.

Переглядів: 567 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024