Четвер, 23.05.2024, 10:29:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Березень » 21 » Процес про авторські права
20:42:34
Процес про авторські права

В листопаді 1934 року місцевий Окружний суд розглядав справу, нетипову для тодішнього провінційного Станиславова. Союз авторів і композиторів міста Варшави заскаржив пана Л. Геллербаха, який був власником станиславівського кінотеатру «Варшава», з приводу порушення ним авторських прав – пише “Західний кур’єр”.

Йшлося про права двох учасників Союзу, а саме відомого кіносценариста Конрада Тома, а також композитора і автора музики для фільмів Генрика Варса. Згідно з твердженням позивачів пан Геллербах демонстрував у своєму кінотеатрі фільм «Чи Люцина то дівчина», сценарій до якого написав Конрад Том, а пісні і музику − Генрик Варс. При цьому власник кінотеатру не укладав жодної ліцензійної угоди з Союзом. Ба більше, він звертався до станиславівського представника Союзу авторів і композиторів, і той рішуче заборонив демонстрацію цього фільму в кінотеатрі.

Під час розгляду справи власник кінотеатру Геллербах визнав, що не отримував ліцензії на демонстрацію фільму і не укладав жодних угод із Союзом авторів і композиторів, але стверджував, що авторські права на фільм отримало підприємство «Blok Muzafilm» із Варшави, яке займалося його демонстрацією в Польщі.

Саме до цього підприємства і звернувся пан Геллербах і отримав згоду на демонстрацію фільму в станиславівському кінотеатрі «Варшава». Суд розглянув докази обох сторін і ухвалив рішення відкласти розгляд справи з метою допиту представника фірми «Blok Muzafilm», яка знаходилась у Кракові. Цей процес став одним із перших у міжвоєнній Польщі, під час якого розглядалося порушення авторських прав на перегляд звукового фільму, тому він викликав велике зацікавлення публіки, перш за все мистецьких та режисерських кіл.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 205 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024