Четвер, 30.05.2024, 09:39:58

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Грудень » 29 » Проведено засідання Вченої ради Національного заповідника "Давній Галич"
09:23:45
Проведено засідання Вченої ради Національного заповідника "Давній Галич"
27 грудня у Національному заповіднику «Давній Галич» відбулося підсумкове засідання вченої ради, на якому обговорювались такі питання:
1. Звіт про наукову роботу за 2011 р. (Доповідач С. Побуцький).
2. Розгляд та затвердження наукових тем на 2012 р. (Доповідач Н. Качковська).
3. Затвердження тематики та напрямків роботи наукових конференцій на 2012 р. (Доповідачі С. Побуцький, Н. Качковська).
4. Про укладення угод на екскурсійне обслуговування на 2012 р. (Доповідач І. Цап’юк).
5. Про роботу Музею караїмської історії та культури (Доповідач С. Побуцький).
6. Різне.
Як зазначив, виступаючи з першого питання заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи Семен Побуцький, колектив установи в 2011 році працював згідно з планом, затвердженим генеральним директором-науковим керівником НЗДГ Олександром Береговським і погодженим заступником голови Державної служби з питань національної спадщини Віктором Вечерським (зараз – Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України).
У 2011 році наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» провели три міжнародні наукові конференції: Міжнародну українсько-польську конференцію з питань збереження культурної спадщини на теренах Галичини, що відбулась 10-11 березня в Костелі Кармелітів у Більшівцях, Міжнародну наукову конференцію «Україна–Ватикан: державно-церковні відносини в контексті досвіду об’єднаної Європи» (26 травня 2011 р.), Міжнародну наукову конференцію «Замки України: дослідження, збереження, використання» (3 листопада 2011 р.).
Працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич» підготували до друку збірники матеріалів наукових конференцій, книгу І. Драбчука «Постаті галицької історії», буклет про Музей народної архітектури і побуту Прикарпаття.
Другий напрям наукової діяльності Національного заповідника «Давній Галич» – робота постійно діючої наукової експедиції. В 2011 р. в рамках експедиції діяв етнографічний загін з вивчення топонімів у населених пунктах, які входять у межі генерального плану розвитку Національного заповідника «Давній Галич» (керівник Марія Костик), археологічний загін № 1 (керівник к.і.н. Тарас Ткачук). Написано і оформлено в електронному варіанті звіти за результатами роботи загонів.
Щодо роботи відділів Національного заповідника «Давній Галич», то всі виконали свої наукові навантаження (залежно від специфіки), підготували звіти. С. Побуцький висловив зауваження, що стосувались діяльності Музею караїмської історії та культури.
На вченій раді також було розглянуто та затверджено наукові теми на 2012 і подальші роки, тематику та напрямки наукових конференцій на наступний рік, проаналізовано роботу співробітників науково-освітнього відділу стосовно укладення угод на туристичне обслуговування (всього підписано 25 угод між Національним заповідником «Давній Галич» та районними відділами освіти Івано-Франківщини, туристичними фірмами, санаторіями тощо). 
Вчена рада прийняла проект рішення, у якому, зокрема, зазначено:
1. Заслухавши та обговоривши звіти завідувачів відділів про наукову роботу, вирішили:
а) затвердити звіти про наукову роботу за 2011 рік;
б) вченому секретарю Н. Качковській на основі даних звітів підготувати зведений звіт про роботу Національного заповідника «Давній Галич» за 2011 рік і до 25. 01. 2012 року здати його в Департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.
2. Заслухавши та обговоривши план наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» на 2012 рік, вирішили:
а) затвердити план наукової роботи на 2012 рік;
б) вченому секретарю Н. Качковській погодити план наукової роботи в Департаменті культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України до 25.01.2012 року.
3. Розглянувши пропозиції щодо проведення наукових конференцій, вирішили затвердити на 2012 рік теми наступних наукових конференцій:
«Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід" (11-12 травня 2012 р.);
«Караїми в контексті світової спільноти» (6 вересня 2012 р.);
«Слово о полку Ігоревім» та його доба» (на посвяту Ярославу Осмомислу) (Листопад 2012 р.).
4. Взяти до уваги звіт завідувача науково-освітнього відділу І. Цап'юк про укладення угод на екскурсійне обслуговування на 2012 рік.
5. Роботу Музею караїмської історії та культури за 2011 рік визнати незадовільною та рекомендувати генеральному директору-науковому керівнику врахувати рішення вченої ради заповідника при укладенні контрактів із завідувачем Музею на 2012 рік.
Вчена рада погодилася також із пропозицією генерального директора-наукового керівника Національного заповідника «Давній Галич» О. Береговського про увіковічнення пам’яті видатних особистостей, що прислужилися Галицькій землі, – Антона Могильницького, Вітольда Ауліха, Памви Беринди. Завідувач художньо-реставраційного відділу Степан Петраш взяв на себе зобов’язання створити меморіальні дошки.
Любов Бойко

Переглядів: 550 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024