Неділя, 19.05.2024, 15:42:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 4 » Реалізація проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» спрямована на підтримку народних майстрів
22:57:23
Реалізація проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» спрямована на підтримку народних майстрів
3 жовтня 2012 року в Регіональному туристично-інформаційному центрі відбулося засідання робочої групи з реалізації проекту «Мистецька палітра Прикарпаття».
Обговорено результати опитування майстринь народного декоративно-ужиткового мистецтва області щодо існуючих проблем, потреб та перспектив співпраці в галузі туризму. На разі робоча група розробляє для них навчальну програму, реалізація якої запланована на першу половину листопада 2012 року.
Результати опитування майстринь народного декоративно-ужиткового мистецтва у рамках проекту «Мистецька палітра Прикарпаття». Влітку 2012 року проведено опитування майстрів народного декоративно-ужиткового мистецтва Івано-Франківської області.
Метою дослідження є вивчення думки майстрів народного декоративно-ужиткового мистецтва Івано-Франківської області щодо існуючих проблем, потреб та перспектив співпраці в галузі туризму.
В опитуванні взяло участь 50 жінок-народних майстрів народного декоративно-ужиткового мистецтва, які здійснюють свою діяльність на території гірських та сільських районів Івано-Франківщини.
Більшість опитаних майстрів (42,0% від кількості опитаних) вказали, що вони займаються вишивкою, третина з них займається писанкарством, 22% – бісероплетінням, ткацтвом – 16%, гончарством – 12,0%, ліжникарством – 8,0%, різьбярством, малюванням та художнім текстилем – відповідно по 4,0%. Найменше з усіх майстрів вказало на те, що вони займаються лозоплетінням, в’язанням, соломкоплетінням та виробами з сиру – відповідно по 2,0%.
За даними соціологічного дослідження більшість респондентів працює в своєму напрямку 11 і більше років (78,0% опитаних); 3-5 років – 6,0%, 6-10 років працює 12,0%.
Більшість жінок-майстринь (40,0%) не беруть участь у роботі Національної спілки народних майстрів України, але зацікавлені у співпраці; понад третини вказали на те, що беру участь (34,0). Майже половина респондентів вказали, що не співпрацюють з Навчально-методичним центром культури і туризму Прикарпаття, але зацікавлена у співпраці; 30% відзначили про існуючу співпрацю.
72,0% опитаних працюють за індивідуальним замовленням; окрім того 56,0% – вказали на те, що їх вироби можна придбати на фестивалях; у 52,0% респондентів вироби можна придбати вдома; у 32,0% – в майстерні; в 16,0% – у сувенірних крамницях, 12,0% – на ринку (базарі), 10,0% – через Інтернет. При перехресному аналізі розподілу відповідей респондентів щодо можливості придбання виробів в залежності від виду народної творчості, спостерігається, що найбільша кількість майстрів, які займаються вишивкою, працює за індивідуальним замовленням.
Майже третина майстринь відзначили, що в середньому за останні три роки попит на їхні вироби залишався без змін. Невисокий спад наданих послуг (в середньому менше 10% в рік) та невисокий ріст (в середньому менше 10% в рік) відзначили відповідно по 20,0% опитаних; про значний ріст (в інтервалі 10-25% в рік) – відповіли 14,0% майстрів. При перехресному аналізі щодо зміни попиту на вироби в залежності від виду народної творчості, відслідковується спад попиту на вироби гончарства, різьбярства та соломкоплетіння. На вироби такого виду народної творчості, як вишивка, бісероплетіння, писанкарство спостерігається значний ріст. Без змін за останні три роки попит на ліжникарство.
Основними покупцями виробів майстрів є вітчизняні та місцеві жителі (більше 60%). Половина опитаних майстрів також вказало на те, що їхню продукцію купляють іноземні туристи, 32,0% – відзначило корпоративних замовників.
За результатами соціологічного дослідження практично усі майстри народного декоративно-ужиткового мистецтва готові проводити майстер-класи для відвідувачів. З них 48,0% майстрів готові провести майстер-класи на місці замовника, 46,0% – у себе вдома.
Майже половина опитаних респондентів вказали, що можуть прийняти на майстер-класі 5-10 осіб. Третина опитаних може прийняти 11-20 осіб, 12,0% – менше 5 осіб та лише 2,0% – понад 20 осіб. В середньому вартість проведення майстер-класу для групи і для особи становить 100 гривень. Триває майстер-клас переважно 2 години, на це вказало 48,0% опитаних.
Більше половини майстринь (62,0%) не надають жодних послуг туристичного характеру. Незначна частина опитаних додатково надають послуги харчування, проживання та проведення екскурсій.
Оцінюючи проблемні фактори, що заважають розвитку бізнесу, найбільш проблемним майстрині назвали відсутність фінансових ресурсів; високий податковий тиск та недостатню співпрацю з музеями, турфірмами і школами.
Вирішити згадані проблеми на думку респондентів можна за допомогою влади, співпраці із музеями, створення туристичних маршрутів. Більше половини респондентів сказали, що їм потрібна допомога у налагодженні співпраці із турфірмами (62,0%), і тільки 10% з респондентів мають досвід співпраці з туристичними фірмами; половина потребує підтримки в організації участі у фестивалях та рекламну допомогу. 84,0% опитаних майстрів відповіли «так» щодо необхідності у проведенні спеціалізованого фестивалю для народних майстрів в області.
В рамках семінарів-тренінгів кожна п’ята з опитаних майстринь хотіла б пройти навчання з організації та проведення майстер-класів. З інших тем учасниці зазначили - сервіс для іноземних туристів, англійська мова, психологія, співпраця з турфірмами, законодавство і оподаткування.

Додатково про проект:
Проект «Мистецька палітра Прикарпаття» впроваджується з червня 2012 року по березень 2013 року Регіональним туристично-інформаційним центром за підтримки Посольства Фінляндії в Україні та облдержадміністрації.
Основною його метою є інтеграція культури і народного мистецтва області у існуючий туристичний продукт регіону. Завдання проекту полягають у створенні умов для збереження та популяризації народних ремесел Прикарпаття; покращенні можливостей самозайнятості сільського населення та їх залучення для обслуговування туристів; налагодженні співпраці із туристичними фірмами; подальший розвиток туризму в області.
Завдяки цій ініціативі передбачається сформувати коло жінок-народних майстринь з гірських та сільських районів Івано-Франківщини, які отримають знання з питань гостинності та обслуговування туристів у рамках двох одноденних семінарів-тренінгів. Перші учасниці будуть об’єднані у туристичний маршрут та мережу «Мистецька палітра Прикарпаття», інформація про яку буде розміщена у Інтернеті, а також опублікована у буклеті і каталозі майстрів «Мистецька палітра Прикарпаття», що будуть поширені серед представників туристичного бізнесу, в т.ч. під час круглого столу.
Партнери проекту: Івано-Франківська обласна державна адміністрація: управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму та управління культури, національностей та релігій; Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття; Інститут туризму Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника; обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України; ІФОО Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.
З приводу співпраці в реалізації проекту запрошуємо звертатися в РТІЦ: вул. Галицька, 4А, м. Івано-Франківськ, 76000, тел./факс +380 342 502474, e-mail: rtic.if.ua@gmail.com, www.rtic.if.ua

Переглядів: 643 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024