Середа, 04.12.2024, 10:29:35

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 
Архів новин
Головна » 2021 » Вересень » 27 » Реставрацію гальмують папери. Скільки грошей у Франківську витрачають на палац Потоцьких
19:15:56
Реставрацію гальмують папери. Скільки грошей у Франківську витрачають на палац Потоцьких

Нещодавно у Франківську презентували концепцію ревіталізації палацу Потоцьких. Розповідали про стан будівель, їхню цінність, послідовність реставрації та періоди розбудови. Але то майже все про майбутнє. А що ж там зараз?

Існуючий стан організації комплексу

Комунальне підприємство «Простір інноваційних креацій «Палац» створили у 2018 році зі статутним фондом 10 млн грн. По факту на сьогодні підприємство отримало – 5 190 900 грн. За словами керівника КП «Палац» Володимира Гайдара, їх витратили на документацію.

«Багато хто думає, що нам щороку дають по 10 млн, вони лежать і чекають, поки ми їх використаємо. Насправді, це трохи не так, – каже Гайдар. – Кошти нам дають під конкретні проєкти. Тобто спочатку ми плануємо роботи, укладаємо договори, робимо заявку, нам закидають кошти в статутний фонд».

А от кошти на зарплату працівників «Палацу» виділяють вже із загального фонду. З часу створення підприємства він становив 14 189 600 грн. З них на оплату праці пішло 7 778 300 грн, на реставраційні та ремонтні роботи витратили 3 026 500 грн, а решта – матеріали, події, послуги, податки.

«Сьогодні в нас у штаті 15 людей, – розповідає Гайдар. – Є чотири відділи, які працюють у різних напрямках. Перший напрямок – проєктно-вишукувальний. Це відділ, який займається науково-реставраційними процесами. Вони готують вихідні дані для кожного проєкту, формують завдання, звіряють документацію, працюють з проєктними організаціями. Другий відділ – подій і промоцій. Він займається організацією власних подій та співорганізацією гостьових заходів. Третій – інвестицій та маркетингу. Вони підтягують кошти зовні – грантові проєкти, державні програми, меценати. Працюють над тим, аби заробляти кошти вже. Наприклад, минулого року нам вдалося заробити 120 тис грн. Ще один відділ – закупівлі й забезпечення. Це суто господарський відділ, який готував документи для технічних умов. Бо ж наразі в нас нема ні тепла, ні води, ні каналізації».

До речі, на територію палацу вже заведений кабель на 40 кВт, який скоро підключать до щитка. Також розроблені проєкти на котельню й сантехнічні мережі – водогін, каналізація, розведення на тепло.

«Котельню ставимо модульну контейнерного типу, – говорить Володимир Гайдар. – Тобто, привезли й поставили. Без будівельних робіт, без втручання в землю. Адже земля в нас цінна, без археології, навіть у тому місці, де стоятиме котельня, не обійтися. Зараз ставимо перший модуль. Він буде обслуговувати об’єкти, на які вже є грантові кошти і готова проєктна документація. Це корпус «А» та корпус «Ж». Тобто їх ми зможемо підключити вже. А далі, по необхідності, докуповувати модулі та збільшувати потужність котельні».

У 2018-2019 роках, за словами Гайдара, на території палацу провели попередні реставраційні роботи – комплекс досліджень усіх будівель. На кожну склали попередні реставраційні зав­дання, аби знати, що і як потрібно зберігати. Тоді ж зробили інженерно-геодезичні та гідрогеологічні дослідження, аби зрозуміти, на чому стоїть комплекс.

«Сьогодні на корпус «А», так званий хірургічний, маємо два проєкти. Один, так би мовити, лайтовий – він не пов’язаний з внут­рішніми інженерними мережами. Йдеться про реставрацію даху, фасадів, столярки. А другий проєкт стосується всього, що всередині, – пояснює Гайдар. – До того ж, маємо малоінвазивну прибудову – скляну стіну з каркасу. Зверху на тому каркасі буде все важке вібруюче обладнання. Зокрема, для вентиляції та рекуперації повітря. Крім того, в тому каркасі буде ліфт для маломобільних груп і добудована евакуаційна сходова».

По закінченню робіт там розміститься конгрес-центр осередку «Української академії лідерства». В одній частині будуть лекційні зали та офісні коворкінги. Там же – музей «Віртуальних міст», який згодом перекочує у корпус «Ж». А в іншій частині будівлі облаш­тують буфет і тимчасове помешкання для учасників академії.

«Це буде заклад готельного типу, але з акцентом на проведення подій. Наприклад, ми плануємо проводити там щорічний «Форум ідеальних міст», – каже Володимир Гайдар.

Натомість, у колишньому офіцерському клубі, тобто в корпусі «Ж», розміститься віртуальний музейний центр. Усі експонати будуть цифровими.

«Цей музейний центр має стати пунктом доступу до оцифрованих фондів інших музеїв. Зокрема, можна буде ознайомитись з картою міста: які музеї в нас є та що там зараз представлено», – говорить керівник підприємства.

Але це все в планах. А поки в палаці тривають протиаварійні роботи. Якщо ви станете навпроти сцени, то зліва буде корпус «Б» – триповерхова будівля ще палацового періоду. Нині він у дуже аварійному стані. Позаторік, перед зимою, без експертизи довелося укріплювати один із кутів, аби будівля не завалилась.

«На сьогодні ми вже маємо проєкт протиаварійних робіт з експертизою, – говорить Гайдар. – Щоправда, перед оголошенням тендеру, потрібно відредагувати кошторисну частину. Бо лише за останній рік вартість металу й дерева зросла більше ніж удвічі. Але голова пообіцяв, що кошти на протиаварійні роботи цього корпусу будуть вже цьогоріч. Тобто, як тільки ми відкоригуємо кошторис, оголошуємо тендер і починаємо роботи».

Ще по двох будинках «Палац» оголосив тендер на розробку робочого проєкту протиаварійних робіт. Йдеться про корпуси «В» і «Г». Ці будинки так само збереглися з палацового періоду, але були перебудовані. Очікувана вартість тендеру – 318 052 грн та 257 241 грн відповідно.

Ще більше про реставрацію Палацу Потоцьких, археологію та плани на майбутнє – слухайте згодом у подкасті на сайті report.if.ua.

Ірина Гаврилюк


Переглядів: 212 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024