Таке рішення нещодавно затвердила Івано-Франківська обласна рада.
17 вересня відбулася нарада при голові райдержадміністрації Володимиру Паньківському Міський голова Володимир Гусак ознайомив присутніх з проектом плану заходів та проектно-кошторисною документацією.
На честь 600-річчя Магдебурзького права в місті буде проведено благоустрій центральної площі міста, ремонт тротуарів та доріг, у школах району пройдуть наукові конференції, а місто виготовить пам»ятний знак. Також планують випуск ювілейної монети ,поштової марки та інші заходи.
Голова райдержадміністрації Володимир Паньківський доручив керівникам служб підготувати пропозиції до проекту плану щодо організації підготовки та проведення у 2015 році заходів з відзначення 600-річчя надання місту Рогатину Магдебурзького права.
Довідково:
У 2015 році виповнюється 600 років із дня надання давньому прикарпатському місту Рогатину Івано-Франківської області Магдебурзького права. Перша письмова згадка про Рогатин датується ХІІ століттям. Матеріали Центрального Державного історичного архіву України у м. Львові свідчать, що 14 серпня 1415 року село Пилиповичі було перейменовано на місто Рогатин та йому надано Магдебурзьке право. Рогатин став дванадцятим містом на території сьогоднішньої України, удостоєним такої честі.
У Рогатині багато історичних, культурних пам’яток і визначних місць. Один із найстаріших дерев’яних храмів України – церква Святого Духа – є пам’яткою ЮНЕСКО. У місті народилися і працювали відомі громадські діячі, політики, історики, письменники, композитори (Омелян Огоновський, Ісидор Шараневич, Сильвестр Яричевський, Борис Кудрик та інші). У знаменитій гімназії Володимира Великого працювали і вчилися Антін Крушельницький, Іван Крип’якевич, Денис Лукіянович, Роман Грицай, Микола Чайківський та інші відомі діячі української культури. Є пам’ятники як далекої, так і близької історії, зокрема всесвітньо відомій Насті Лісовській (Роксолані). У Рогатині функціонують храми, музеї, сільськогосподарський коледж, гімназія. Тут розвинені народні промисли, художня самодіяльність тощо. |