Фіртка розповідала, що у листопаді минулого року роботи на Тисменицькій брамі зупиняються на перепочинок. Проте, цей «відпочинок» затягнувся, а браму законсервували.
За словами екс-головного архітектора міста, а сьогодні керівника КП «Простір Інноваційних кремацій «Палац» Володимира Гайдара, сьогодні немає кому продовжити цю справу.
«Ініціативна група, яка проводила розкопки не висловила бажання їх продовжити. Тому ми засипали піском, щоб законсервувати її, адже ті артефакти, які знайдені, руйнуються під дією атмосферних явищ. Безперечно, якщо знайдуться ресурси, то розкопки можна буде відновити», - говорить Гайдар.
У свою чергу депутат Віталій Мерінов звернувся до міського голови з проханням знайти кошти та людей, щоб не залишати цю справу.
«Звертаюся з проханням не залишати ці розкопки і знайти кошти та людей, які знають що робити далі. Я готовий прийти та допомагати особисто. Не можна цю справу так залишати», - наголосив обранець.
Як повідомлялось раніше, у березні активісти ініціативи очікували відповіді від департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини, департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою і міського голови, аби знати, куди рухатись далі у питання відновлення розкопок. Втім не побачили жодних рішень зі сторони міста.
Нагадаємо, минулого року у червні в середмісті Івано-Франківська комунальники знайшли унікальну історичну знахідку - частину Тисменицької брами 17 століття. Її виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки.
Тоді в планах було зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська.
Довідково:
Тисменицьку браму звели у XVII столітті, разом із фортечними стінами. Тоді до Станіславову можна було потрапити через міські брами Галицьку, Тисменицьку та Вірменську (Лисецьку) хвіртку. Брама мала вигляд прямокутної будівлі з однією центральною вежею.
Вперше залишки брами розкопали у XIX столітті, коли зводили будинок дирекції залізниць (зараз – медичний університет). Робітники наткнулися на масивні кам’яні фундаменти прямокутної споруди, проте досліджень так ніхто і не проводив. |