Середа, 29.05.2024, 17:14:43

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Листопад » 2 » У Івано-Франківську виявили 134 скелетів з простріляними черепами
19:43:34
У Івано-Франківську виявили 134 скелетів з простріляними черепами

У четвер, 2 листопада, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо підсумків розкопок людських останків на вулиці Ленкавського, недалеко від міського озера. Фахівці комунального підприємства «Пам’ять» розкопали та ексгумували 134 тіла.

Влітку цього року, енергетики прокладали кабель та натрапили на скелетовані людські останки. Працівники КП «Пам’ять» розпочали розкопки та дослідження на тому місці.

За словами директора підприємства Василя Тимківа, коли почали розчищати територію, зрозуміли що натрапили на масове поховання.

«Спершу ми розчистили одну траншею розміром 10.5 метрів, – говорить Василь Тимків. – Там виявили валетоподібне поховання людей з простріляними черепами по два, а то й три рази. Потім розкопали ще дві такі траншеї».

Тимків впевнений, що ці поховання 1939-х років, адже серед особистих речей знайшли польські та радянські монети, які лише вводились в обіг.

Ще серед особистих речей знайдено чимало хрестиків, медальйонів.

«Є один хрест в якому зберігалися мощі, а з іншого боку було написано – Рим, – розповідає дослідник. – Отже, він міг належати священику. Був медальйон – член братства тверезості. Такі діяли до війни при УГКЦ і в неї входило чимало членів ОУН. Ще взуття, окуляри, вставні щелепи, зубні щітки, прикраси, гребінці. Це свідчило, що загиблі – міські жителі».

За словами лікаря судмедексперта Омеляна Левицького, останки він досліджував з місяць. Це вже його 83-ті розкопки. Також спеціаліст допомагав з дослідженням розкопок в Дем’яновому Лазі.

«З того часу ми повернули для історії 3156 осіб, які були закопані, як собаки – без молитви, – говорить Левицький. – Зараз вони будуть належно поховані. З останків на Ленкавського дослідив, що серед загиблих було двоє дітей 8-16 років».

Також фахівець стверджує, що в кожному регіоні НКВД страчувало за своєю схемою. Якщо в Дем’яновому лазі переважно постріли в потилицю, то тут вбивали гострими тупими предметами, наприклад, гвинтівками.

«У 70 скелетів – потрощені черепи, – говорить Левицький. – Багато переломів щелеп, ребер. Схоже не хотіли, аби чули постріли і забивали до смерті. Рідкий випадок, коли знайшов череп старшої жінки – приблизно 80 років з трьома пострілами. Ще в одної старенької жінки зламані два шийні хребці – її сильно вдарили по шиї. Багато черепів з вихідними отворами від куль, що свідчить – стріляли знизу щелепи. Таких 16 пошкоджень. Вперше таке бачив».

Фахівець стверджує, що німці просто розстрілювали з автоматів, а тут людей катували, мовляв, точно не німецький почерк, а НКВД. Крім того, на місці розкопок знайдено гільзи від зброї радянських часів.

За словами Василя Тимківа, вперше за останні роки ці розкопки провели без зайвих труднощів через фінансову підтримку облради. Зокрема, діє програма масових перепоховань жертв політичних репресій.

«Щось схоже є лише у Львівській області, – говорить Тимків. – Якби це було масово – в національних масштабах, то вже би давно відбувся Нюрнберзький процес над комуністичними злочинцями. Тоді нині би не було тої українсько-російської війни».

Зараз КП «Пам’ять» будуть готуватися до перепоховання кожного в окремій домовині. «Це найменше, що ми можемо зробити. Є варіант поховати в Дем’яновому лазі, – говорить Василь Тимків.


Переглядів: 343 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024