Цього тижня постійна депутатська комісія з питань власності, житлово-комунального господарства та екології підтримала проект рішення про надання дозволу на розроблення проекту детального планування території обмеженої вулицями Ковжуна, Шевченка, Костельною та площею Героїв.
Замовником містобудівної документації буде виконавчий комітет Калуської міської ради. Доцільність розроблення проекту детального планування території для цього кварталу, який в принципі сформований і не передбачає нової забудови, як повідомив головний архітектор міста Роман Кузик, пов'язаний з планами щодо реставрації старої Ратуші.
Востаннє історична будівля була у фокусі уваги місцевої влади і громади наприкінці 2017 року. Рік перед тим калушани підтримали петицію до міської влади щодо відновлення Ратуші. У бюджеті міста на 2017 рік навіть передбачили 230 тис. гривень на проектні роботи з реконструкції. А депутат міськради Юрій Тимків виступив з ініціативою усі доходи міського бюджету від приватизації майна і землі спрямовувати на відновлення Ратуші аж до повного завершення робіт з її реконструкції.
Тоді розглядали два варіанти. Перший – відновлення історичної будівлі та збереження статусу пам’ятки культури місцевого значення. Цей варіант пов'язували з більшої вартістю проектних і будівельних робіт, а вартість реконструкції оцінили у суму від 15 млн гривень. Також йшлося про те, що неможливими будуть добудови, а значить будуть обмежені можливості використання. Тоді міська влада схилялася до другого варіанту - зняття з Ратуші статусу пам’ятки культури та її відбудови у тому вигляді, який визначить міська рада.
Однак, як повідомив Роман Кузик, другий варіант виявився нереальним. За його словами відбулися консультації з львівським підприємством, яке спеціалізується на пам’ятках архітектурної спадщини і з’ясувалося, що позбавити Ратушу статусу пам’ятки практично неможливо. У зв’язку з цим проект 2003 року, за яким Ратушу вже починали добудовувати у 2005 році, не пройде експертизи. Тому міська влада приступає до проектних робіт з реставрації Ратуші як історичної будівлі. Цього року, як мінімум розраховують профінансувати і виготовити наукову частину проекту, як максимуму – завершити проектні роботи.
До речі, у проекті рішення про внесення змін до бюджету міста на проектні роботи з реставрації та часткового відтворення пам’ятки архітектури місцевого значення «Ратуші» з добудовою адміністративного корпусу на вул. Костельній, 5 пропонується виділити 237 тис. гривень. Вірогідно, що цих коштів вистачить лише для початку проектних робіт. |