У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття усю добу були відчинені двері. Кожен охочий міг ознайомитись з постійною експозицією та тематичними виставками. А ще співробітники духовної світлиці підготували для усіх відвідувачів насичену творчу програму.
Розпочинають відзначати професійне свято у музеї з майстер-класу. Його проводять викладачі косівського училища прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Галина Іватра часто проводить такі навчання для усіх охочих в різних куточках України. Нещодавно навчала вишивати одеситів. Каже, там теж хочуть більше знати про національні українські традиції. Коломиян ж – простими техніками вишивки не здивуєш, – каже майстриня, – тому сьогодні вчать давніх технік художнього вишивання на Гуцульщині.
Саме так вишивали сорочки в 18-19 століття на Гуцульщині. Зокрема в селі Вербівець, що на Косівщині. Галина Іватра каже, цей шов, хоч і належить за класифікацією до складних, однак навчитися вишивати візерунки не складно. А виглядає така вишивка святково, інформує НТК.
Таким майстер-класом і живим спілкуванням музей демонструє новий формат зацікавлення людей до нашої культури та історії, – каже генеральний директор Національного музею Ярослава Ткачук.
Окрім цього, у Міжнародний день музеїв кожен охочий міг ознайомитись з постійною експозицією Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.
Бабій Ірина |