Понеділок, 20.05.2024, 12:13:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2021 » Березень » 4 » У світ вийшла книга Юрія Юзича «Пластовий характер Степана Бандери»
18:37:58
У світ вийшла книга Юрія Юзича «Пластовий характер Степана Бандери»

Про Степана Бандеру написано чимало. Петро Мірчук, Данило Чайковський, Петро Дужий, Галина Гордасевич, Микола Посівнич та чимало інших дослідників в своїх книгах і статтях висвітлювали його життєвий шлях, його революційну боротьбу та його національні ідеали. Зрештою, є й збірка текстів самого Бандери «Перспективи української революції», нещодавно перевидана в Києві. Здавалося б, що ще нового і цікавого можна запропонувати читачам…

Книга «Пластовий характер Степана Бандери» Юрія Юзича є приємним і несподіваним відкриттям. Сам активний пластун, автор підійшов до висвітлення постаті Провідника ОУН з цікавого ракурсу, інформують "Вікна" з посиланням на інформацію історико-меморіального музею Стеапна Бандери в Старому Угринові.

«У своїй роботі автор ставить собі за мету на підставі спогадів сучасників та архівних документів висвітлити характер Степана Бандери, Сформований на основі практикування у щоденному житті міжнародних скаутських принципів», — зазначається автором в передмові. І можемо сміливо ствердити, що цієї мети досліднику вдалося досягнути.

Властиво ця книга наголошує на виробленні рис характеру Степана Бандери, фокусує увагу читача насамперед на Бандері, не як політику, а як людині. Адже влучно свого часу зазначав соратник і побратим Бандери Григорій Мельник:

«З літератури та деяких даних з історії життя Степана Бандери знаємо, що це була сувора, залізної волі й дисципліни людина Натомість мало знаємо його зі сторони його товариського й особистого життя та співжиття з людьми, з якими він дружив поза працею, для якої він себе цілковито посвятив».

Лакуну, вказану Мельником, значною мірою заповнює дослідження Юрія Юзича.

Книга написана фаховим істориком, дуже легко читається, аргументована документальними посиланнями, багата джерельною базою, добре ілюстрована і ошатно видана видавництвом «Лілея-НВ». 


Переглядів: 147 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024