Про це йшлося під час зустрічі голови Верховинської райдержадміністрації Олега Лютого із почесним доктором організації об’єднаних націй з питань науки, культури та захисту людини Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Андріаном Алискевичем, внуком Михайла Ломацького, який учителював у с. Голови Верховинського району.
У розмові взяли участь голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, заступник голови Верховинської райдержадміністрації Світлана Уршеджук, голова Верховинської селищної ради Василь Мицканюк, головний редактор часопису «Грегіт» Олег Семенишин, український скульптор, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1972) член НСХУ (1966) Ярослав Мотика, інформують у прес-службі ІФ ОДА.
Обговорено питання щодо винайдення місця в селищі Верховина для встановлення пам’ятника Михайлу Ломацькому, а в с. Голови - пам'ятної дошки на стіні місцевої школи.
Під час зустрічі Ярослав Мотика запропонував декілька проектів пам’ятника письменнику.
Також присутнім розповіли про творчість Михайла Ломацького, книги якого виходили друком у Мюнхені, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, але не видавалися в Україні. Перша в Україні книга Михайла Ломацького «Заворожений світ» від видавництва «Тиса», було видано у 2014 році.
Довідково:
Михайло Ломацький - український письменник, публіцист, культурно-громадський діяч.
Народився 22 листопада 1886 року у с. Суходіл тепер Гусятинського району. Навчався у Тернопільській, закінчив Заліщицьку вчительську семінарію (1906). Учителював у селах Снятинського, потім Косівського повітів (с. Голови Верховинського району). Переслідувався польською владою, тому змушений був міняти місце роботи. У 1939 році був ув'язнений. Наприкінці Другої світової війни емігрував до Австрії (м. Відень), потім до Західної Німеччини. Був активним членом товариства «Гуцульщина».
Незабутні враження від Гуцульщини М. Ломацький згодом описав у своєму знаменитому «Опришківському гнізді».
Помер 24 жовтня 1968 року у м. Шварцвальд (Німеччина), похований на українському цвинтарі в Мюнхені. |