Субота, 21.12.2024, 18:10:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Липень » 4 » Від радянського Станіслава до українського Івано-Франківська. 1944-2013 (1956 рік)
20:23:02
Від радянського Станіслава до українського Івано-Франківська. 1944-2013 (1956 рік)
Радянське минуле Івано-Франківська ще до сьогодні дуже яскраво проявляється у багатьох сферах життя. Як не як – майже пів століття ідеологічної роботи. Тому ми ведемо на нашому сайті рубрику, у якій пишемо про деякі події з життя радянського Станіслава, а пізніше – Івано-Франківська. Дивовижно, але в багатьох речах минуле не так вже й разюче відрізняється від сьогодення. Та й загалом цікаво згадати – як же воно було. Бо, незважаючи на всі ідеологічні та трагічні моменти в історії, місто жило своїм життям, результат якого ми спостерігаємо дотепер.

1956 рік
Підготовка комунікацій
У 1956 році у Станіславі проводились роботи по газифікації міста та будівництву водопроводу. Підприємства отримували новенькі газові котельні, створювались газорозподільні пункти, тож газ поступово приходив і до домівок громадян. Тривав цей процес довго і з великими труднощами. Однак мешканців попереджали, як користуватись газом у побуті, та які небезпеки він несе.
 
Екологія і темні мости
Бистриця Солотвинська у ті часи безжально забруднювалась шкіряно-взуттєвим комбінатом, який випускав у річку всілякі відходи. Очевидці стверджували, що інколи до річки неможливо було близько підійти через жахливий запах води. Влада з даного приводу ніяких заходів не вживала.
Міст через Бистрицю Надвірнянську, вочевидь, належав до моторошних місць Станіслава, бо не освітлювався. Точніше, освітлення підключали, але через неякісну проводку воно так і не з’явилось. 
Надзвичайно ганебним було вивішування білизни на балконах у центральній частині міста. Про це одразу ж писали у газеті. До прикладу, зліва на фото балкон у будинку №121 на вул.Радянській (Незалежності) та справа на фото балкон у будинку №24 на вул.Сталіна (Шевченка).
У 1956 році у Станіславі були проблеми з рекламою. Займалось даними питаннями рекламне бюро. Однак не завжди його робота була задовільною. Розміщення оголошень коштувало 5-6 крб., залежно від змісту. Проте їх вивішували на щити поруч з театральними афішами, нерідко заклеювали, оголошення вигорали на сонці або ж мокли під дощем. Тож пропонувалось виготовити для оголошень окремі щити зі склом, як це робилось в інших містах. 

Найкращий аеропорт і квітучі сквери
На початку 1956 року Станіславський аеропорт отримав за останній квартал 1955 року звання кращого порту Українського управління ЦПФ, йому присуджено перехідний Червоний прапор, а авіапідрозділ занесено на Дошку пошани при Управлінні ЦПФ.
У квітні в Станіславі на вул.Цимбалюка (Леся Курбаса) запрацював магазин культтоварів. Це був своєрідний попередник сучасних супермаркетів. Там продавались радіоприймачі, гучномовці, дитячі коляски і велосипеди, баяни, гармонії. Продавця за прилавком не було. Покупець вибирав річ і оплачував її вартість у касі. На кожній речі була вказана ціна. Наголошувалось, що така форма торгівлі застосована у Станіславі вперше. 
У квітні відкрилась нова міжобласна автобусна лінія Станіслав – Устя-Зелене (Тернопільська область). Маршрут проходив через сільські населені пункти, де не було залізниці. У денний час автобус курсував двічі, а найперший вирушав зі Станіслава о 6:35.
У травні розпочалась реконструкція скверу на Радянській вулиці, біля головпоштамту. До липня її завершили. Збудували 12-метрову алею з триметровими рабатками для квітів. Алея троянд починалася від будинку головпоштамту і закінчувалась напроти магазину «Гастроном». Було посаджено 40 декоративних дерев та 130 погонних метрів чагарників.
А тим часом у міське озеро запустили малька коропа, лина та карасів. Пізніше мали запустити ще й раків. Водойму ж загалом розхвалювали як таку, про яку жителі багатьох міст України можуть лише мріяти. 
Ольга Рега
За матеріалами газети «Прикарпатська правда» (1956 рік) 
Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Франка. Окрема подяка відділу краєзнавчої літератури та директору бібліотеки Людмилі Бабій.

Переглядів: 566 | Додав: limnytcja









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024