Четвер, 30.05.2024, 07:55:33

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Липень » 10 » Видано книгу про чарівність краси галицької ікони
14:23:09
Видано книгу про чарівність краси галицької ікони
„Галицькі іконостаси і церковна археологія” нове видання авторського колективу у складі: Богдан Бойчук, Святослав Кияк, Ігор Коваль, Іван Миронюк та Юрій Юсипчук.
Знання про іконостаси як духовно-мистецький феномен християнських церков Східного обряду належить до царини біблійної культури віруючих і освічених людей. Тому автори зосередили свою увагу на виявленні історичних і богословських джерел виникнення іконостасу в балкано-візантійському світі раннього і розвинутого Середньовіччя, прослідкували еволюцію формування архітектурно-образної системи ранніх вівтарних перегородок з іконами в Київській Русі у відповідності до віровчення.
Обширний джерельний матеріал, вивчений науковцями в музейних колекціях України та безпосередньо в храмах, літописна інформація, а також монографічні узагальнення вітчизняних і зарубіжних археологів і мистецтвознавців - все це дало змогу зробити правильний висновок, що одним із головних центрів іконописного мистецтва середньовічної Європи був княжий Галич - столиця Галицько-Волинської держави. Саме на теренах Галицької землі вони проаналізували особливості іконографії Львівської і Жовківської художніх шкіл (ХVІ-ХVІІІ ст.) - провідних тогочасних іконографічних осередків України.
Важливе місце у книзі відведено визначним пам'яткам сакрального мистецтва Прикарпаття: іконостасу Святодухівської церкви в Рогатині (середина ХVІІ ст), Богородчанському іконостасу (1698-1705 рр.), який створив уславлений митець Йов Кондзелевич.
Автори дослідження показали, що в новітню добу українські художники-модерністи К. Устиянович, А. Манастирський, А. Коверко, С. Сосенко, П. Холодний, М. Бойчук, наслідуючи барокові, рококові і класистичні стилі, суттєво збагатили палітру богословсько-мистецьких ідей галицьких іконостасів ХІХ-ХХ ст. Значний обсяг в роботі відведено розкриттю творчості сучасних іконописців Галичини.
Галицькі іконостаси і церковна археологія / Б. Бойчук, С. Кияк, І. Коваль, І. Миронюк та ін. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2012. - 200 с.

Переглядів: 554 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024