Сьогодні в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті у рамках проведення VIII фольклорно-етнографічного фестивалю «Покутські джерела» відбулася Міжнародна наукова конференція «Покуття: український та європейський вимір».
Участь у її роботі взяли заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, начальник управління культури, релігій та національностей ОДА Володимир Федорак, викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, гості з Польщі, громадські діячі області.
Варто зазначити, що дана конференція вперше проводиться за участю міжнародних науковців. Зокрема, із власними доповідями на Прикарпаття завітали викладачі навчальних вузів Кракова, Варшави, Познані і Гнєзно (Республіка Польща). Загалом же подискутувати з приводу культурно-мистецької і етнографічної палітри Покуття прибули понад сотня вчених із різних куточків України.
За словами одного із організаторів конференції – президента Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрія Левковича, - метою заходу є популяризація культурно-мистецьких цінностей та історико-цивілізаційної і політичної тяглості Покуття, його подальший розвиток, зокрема економічно-інвестиційний, стимулювання і підтримка наукової діяльності в Україні.
Під час заходу йшлося про наміри запровадження державної програми розвитку Покуття у соціально-економічному, політичному і культурному плані. На думку доктора історичних наук, професора, декана факультету туризму ПНУ ім. В. Стефаника Володимира Великочія, сьогодні варто запроваджувати заходи на державному рівні, які стимулюватимуть розвиток сільського господарства, промисловості, виробництва екологічно-чистої електроенергії, збереженню культурних пам’яток краю і перетворення їх на центри атракції та дозвілля.
Також йшлося про використання пам’яток археології у туристичній галузі, створення діючих музеїв просто неба, що дасть змогу стимулювати соціально-економічний розвиток Покуття та його популяризацію.