Знатні землевласники володіли землями та лісами як на території Бабина-Зарічного, так і Середнього. А ще відіграли вагому роль у економічному та політичному житті Галичини.
Родинне дерево роду Розвадовських починається ще з 1527 року, зазначає уродженець села Бабина-Зарічного Калуської громади Іван Гіфес, який записав спогади про рідне село. Описуючи його історію, закцентував увагу на родині Йордана-Розвадовського.
"Якщо вивчати родинне дерево, то лінія роду на наших теренах починається з Яна Йордана Розвадовського (1527-1588 роки). Прізвище "Йордан" — це пам’ять про далекого предка, який під час Третього Хрестового походу був першим поляком, який побачив ріку Йордан".
Родоначальник Віктор Леандр Розвадовський започаткував Бабинську лінію. У 1852 році придбав села. У Бабині ґаздували його три сини: Томіслав, Бартоломей та Францішек. Останній у 1872 році купує маєток в селі Довпотові. Томіслав після одруження у 1880 році — в Гонятичах. У Бабині залишається лише Бартоломей та його нащадки.
Син Томіслава генерал Тадеуш Йордан-Розвадовський (19 травня 1866, с. Бабин, Калуський повіт — 18 жовтня 1928, Варшава) — польський воєначальник, генерал австро-угорської, а потім польської армій. У 1918–1919 роках воював проти УГА — був командувачем протиукраїнського фронту (армія "Схід").
Більше про генерала — в публікації "Генерал Тадеуш Йордан-Розвадовський з Бабина був серед підписантів Версальського мирного договору".
Найвідоміший нащадок Бартоломея Ян Емануель був свого часу видатним науковим і політичним діячем, економістом та юристом.
Станом на сьогодні президентом асоціації родини є Петро Йордан-Розвадовський. |