Понеділок, 20.05.2024, 02:04:27

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Серпень » 3 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1904 року
19:46:26
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1904 року

Вашій увазі пропонуємо нову сторінку літопису Станіславова. Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1904 році.

1904 У місті видавалися вісім газет: чотири польські, дві українські, одна німецька та одна єврейська. Протягом року почали виходити ще дві — польська й німецька.

1904 Триває боротьба за створення у місті української гімназії. Про це українська депутація вела перемовини з міністром Австро-Угорщини Ернестом Кьорбером під час його перебування у Станиславові.

1904 27 квітня у місті народився Артур Бернс (1904-1987) – американський економіст, учений, дипломат, радник президентів США, голова Федеральної резервної системи США, посол США у ФРН.

1904 23 квітня на чолі Станиславівської греко-католицької єпархії став доктор теології, ректор Львівської духовної семінарії Григорій Хомишин. Його інтронізація відбулася 19 червня. На урочистості прибули намісник Галичини граф Потоцький, крайовий маршалок Бадені, митрополит Андрей Шептицький та інші.

1904 У травні на вулиці Собеського (Січових Стрільців, 4, донедавна — готель «Зірка») власник будинку Леон Кесслер відкрив готель «Центральний», який став справжньою окрасою міста. Він мав 36 номерів і ресторан. Одними з перших гостей готелю були посадовці, які прибули на інтронізацію єпископа Григорія Хомишина.

1904 14 травня у місті урочисто відкрили ще одну польську школу — крайову, деревного промислу. Заклад розмістився у збудованому в 1903 році будинку на вулиці Кілінського (Лепкого, 28). Школа готувала майстрів з обробки деревини та мала три відділи — столярський, різьбярський і токарський. Термін навчання – чотири роки.

1904 У місті відкрилася нова бурса філії Українського педагогічного товариства. Для цього товариство придбало на вулиці Пелеша 11 і 13 (Академіка Гнатюка) двоповерхову кам’яницю та одноповерховий будинок. Щороку тут мали притулок 70-100 учнів. У 1904-1907 роках у бурсі жив гімназист Дмитро Вітовський, майбутній ідеолог січового стрілецтва і державний діяч ЗУНР.

1904 Львівський літографічний заклад Антонія Пришляка видав кольоровий «План міста Станиславова» розміром 95 на 63 см. До друку його підготував інспектор Станиславівського магістрату з будівництва Ян Бабчишин.


Переглядів: 347 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024