П`ятниця, 26.04.2024, 09:20:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Вересень » 27 » «Чумацький шлях» веде до солеварні
07:43:58
«Чумацький шлях» веде до солеварні
Новий туристичний маршрут під назвою «Чумацький шлях» презентували днями на Коломийщині для представників засобів масової інформації області. Розрахований на одноденну програму і двогодинну пішу прогулянку в її рамках, він веде до одного з найдавніших у нашому краї соляних джерел і до позначеної часом споруди колишньої солеварні в с. Княждворі. До речі, як розповіли організатори прес-туру, й саме село, перша писемна згадка про яке датована 1427 роком, — одне з найцікавіших у районі. Свого часу воно було резиденцією й місцем відпочинку галицьких князів — звідси й його назва. У Львівському обласному архіві навіть зберігається план-опис княжого двору, розташованого на його території. Також із документів, що дійшли до наших днів, достовірно відомо, що й у 1648–1654 рр. у тутешніх лісах масово добували й варили сіль...
Втім, починається «Чумацький шлях» у райцентрі екскурсією музеями та оглядом пам’ятних місць міста. Потім туристів перевозять до садиби сільського зеленого туризму «Княжий град», що за 12 кілометрів від Коломиї, звідки, якщо навпростець, рукою подати до солеварні. Цей відомий  в регіоні й за його межами туристичний об’єкт, де пропонують відпочити і по-князівськи, й по-гуцульськи й по-європейськи, — єдина категоризована садиба в районі, на фасаді якої красується «три ялинки» — свідчення про найвищу якість послуг, що їх тут надають. Недарма, як ми вже свого часу писали, на всеукраїнському рівні її визнали найкращою садибою 2010-го.
Після обіднього відпочинку в садибі гостям пропонують відвідати місцевий тисовий біосферний 206-гектарний заказник державного значення «Княждвірський», що є одним із найбільших у Європі резерватів тису ягідного. Не оминуть відвідувачі цього своєрідного ботанічного саду й краєзнавчого музею флори й фауни Карпат на його території. А вже звідти туристи вирушають до недавно відновленого соляного джерела.  ,
— На відміну від інших туристичних маршрутів, які передбачають відвідини цього історичного місця, — розповідає провідний спеціаліст відділу культури і туризму Коломийської райдержадміністрації Микола КАВАЦЮК, — «Чумацький шлях» пропонує своїм відпочивальникам не лише оглянути і саме родовище солі, й руїни солеварні, а й дарує гостям можливість кустарним способом зварити собі трохи солі. І, мабуть, ніщо так не радує туристів, як ця процедура — власноруч розкласти просто неба на тлі чудової природі невеличке багаття, набрати в казанок ропи з джерела і варити її, доки на дні посудини не залишиться дрібка білого золота, яку можна взяти з собою на пам’ять про «Чумацький шлях» на Коломийщині.
Василь МОРОЗ, "Галичина"

Переглядів: 706 | Додав: limnytcja









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024